21 Ocak 2021 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Çorlu 2021’i ‘Bisiklet Yılı’ ilan etti
Tekirdağ # 14 Ocak 2021 Perşembe 06:10

Haber Merkezi

Çorlu Belediye Meclisi, 2021 yılının temasını “Bisiklet Yılı” olarak belirledi.

Çorlu Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın gündem maddelerinden biri de 2021 yılının şehir temasının belirlenmesiydi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’da bisiklet kullanımının artması için vatandaşları teşvik etmek, farkındalık yaratmak, etkinlikler düzenlemek ve temaya uygun hareket ederek bisiklet yollarının yapılması hedefini gerçekleştirmek için 2021 yılının “Bisiklet Yılı” ilan edilmesi talebini belediye meclisinin oylamasına sundu.

Yapılan oylamada tüm belediye meclis üyelerinin kabul oyuyla birlikte 2021 yılı Çorlu’da resmen “Bisiklet Yılı” olarak ilan edildi.

 “HEDEFİMİZ İLK OLARAK 10 KM BİSİKLET YOLU YAPMAK”

Mecliste oy birliğiyle alınan kararın ardından konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Sarıkurt; “Bu yıl da pandemi koşulları sebebiyle açık alanda sportif etkinlikler yapmaya özen göstereceğiz. Bisiklet sporunun bu koşullara uygun olduğunu düşündük. Ayrıca 2021 yılında Çorlu’muza bisiklet yolu yapmayı kendimize önemli bir hedef olarak koyduk. İlk basamak hedefimiz 10 kilometrelik bir bisiklet yolu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çıkardığı yönetmeliklerde bisiklet yolu yapılması için finansal destek taahhütlerini de araştırıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizle de bu konuda proje aşamasındayız; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak da bisiklet yolu projesi yapılacağının sözünü verdi. 2021 yılında bisiklet kullanan hemşehrilerimizin güvenle sürüş yapabilecekleri bisiklet yollarını şehrimize kazandıracağız. Ayrıca Çorlu’muzda çevreci bir ulaşım aracı olan bisiklet kullanımını da teşvik etmek istiyoruz. Okullarımıza daha önce yazıcı, fotokopi makinesi hediye ediyorduk. Belki bu sene bir değişiklik yaparak öğrencilerimize bisiklet hediye edebilir, farkındalığı artırabiliriz.” dedi.

Bu haber 128 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter