21 Ocak 2021 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Belediye ‘Sevgi Mağazası’ açıyor
Lüleburgaz Belediyesi’nin, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için “İyilik Elden Ele” sloganıyla hazırladığı Sevgi Mağazası’nın önümüzdeki günlerde açılacağı bildirildi.
Lüleburgaz # 12 Ocak 2021 Salı 07:02

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazırladığı ‘Sevgi Mağazası’, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde (LYKA) açılacak.

İkinci el kıyafet ve ayakkabı mağazası olan “Sevgi Mağazası’ndan” ihtiyaç sahibi vatandaşlar muhtarlıklardan alacakları gerekli belgeleri yanlarında bulundurmak kaydıyla ücretsiz bir şekilde faydalanacak.

Öte yandan eşya yardımında bulunmak isteyenler LYKA’ya bizzat başvurabilecek.

Lüleburgaz Belediyesi tarafından vatandaşlardan teslim alınan kıyafet ve ayakkabılar, uzun sterilizasyon ve temizlik işlemlerinin ardından raflarda yerlerini alırken, ürünler yakın bir zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşların alımına açık olacak.

ÜÇ AYDA BİR KIYAFET VE AYAKKABI VERİLECEK

LYKA’da hizmete başlayacak olan Sevgi Mağazası, haftanın 5 günü mesai saatleri içerisinde açık olacak. Mağazadan faydalanabilecek olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar, 3 ayda bir kıyafet ve ayakkabı alabilecek.

Sevgi Mağazası’ndan faydalanmak isteyen vatandaşların bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarından “Fakirlik Kağıdı” almaları ve yanlarında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Kimlik Kartı’nın bulunması yeterli olacak.

 

Bu haber 2189 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter