21 Ocak 2021 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Milli kampa Lüleburgaz’dan 2 sporcu
Lüleburgaz Motosiklet ve Bisiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği’nin bisiklet sporcuları 17 yaşındaki Mehmet Esat Türkyılmaz ve Eren Emek, Alanya’da düzenlenecek olan Milli Takım Hazırlık Kampı’na davet edildi. 8 Ocak akşamı Alanya’ya uğurlanan sporcular 13 günlük kampa girdi.
Lüleburgaz # 11 Ocak 2021 Pazartesi 06:09

Mustafa KARAKAYA

Lüleburgaz Motosiklet ve Bisiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği sporcularından 17 yaşındaki Mehmet Esat Türkyılmaz ve Eren Emek, 8-21 Ocak tarihlerinde Alanya’da düzenlenecek olan Milli Takım Hazırlık Kampı’na katıldı.

Lüleburgaz Motosiklet ve  Bisiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği Yöneticisi Atıf Aral ile çalışmalarını sürdüren genç sporcular 8 Ocak’ta Lüleburgaz’dan Alanya’ya uğurlandı.

Uğurlama öncesinde Görünüm’e konuşan başarılı sporcular profesyonelliğe daha da yaklaşmak için haftanın her günü 1 buçuk ile 5 saat süren antrenmanlar yaptıklarını söylediler.

 “İLK DEFA GENÇ MİLLİ TAKIM KAMPINA SPORCU YOLLAYAN BİZİZ”

Dernek yöneticisi Atıf Aral; “Trakya’da bu yaş grubundan ilk defa genç milli takım kampına sporcu yollayan biziz. Hedefimizin üstüne çıkmaya başladık ve bu bizi mutlu ediyor. Kıta takımına bürünmeyi hedefliyoruz. Hedef çok yüksek ama yapılmayacak diye bir şey yok. Derneğimiz 2013 yılında kuruldu. Derneğimiz kurulduğunda Lüleburgaz'da bisiklet hareketi yok denilecek kadar azdı. Dernek açıldıktan sonra Lüleburgaz’da bisiklet hareketi belli bir noktada arttı.  Turlara yaklaşık 100 kişi çıkmaya başlamıştık. Genç çocuklarla bir takım kurduk. Hedefimizi tutturmaya başladık. Türkiye Şampiyonası’nda Genel klasmanda 4.lük elde ettik.  Haftada 5 ve 6 antrenman yapıyoruz.  Antrenmanlar da en az 1 buçuk -  5 saat antrenman yaptığımız oluyor. Haftada iki gün de İngilizce dersi veriyoruz. Yani sadece spor değil kendilerini geliştirecek aktiviteler de yapıyorlar. Haftada 5 gün kesintisiz bisiklet antrenmanı, kalan zamanda da fitness çalışıyorlar” dedi.

“MALZEME BİSİKLETİ GÖTÜRMÜYOR BACAK GÖTÜRÜYOR”

12 yaşında bu spora başladığını ve 5 yıldır devam ettiğini belirten Düvenciler Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Mehmet Esat Türkyılmaz (17): “Antrenmanlar yorucu oluyor. Haftada 7 gün çalıştığımız oluyor. Saatlerimiz de değişiyor bazen bir günde 1 saat de bindiğimiz oluyor 5 saat de bindiğimiz oluyor.  Ama bu işi sevdiğimiz için acısına katlanıyoruz. Biz de iyiyiz ama rakiplerimiz bizden bir tık daha bilgililer bisiklet hakkında,  onların altyapısı daha iyi olduğu için daha iyiler. Ancak malzeme bisikleti götürmüyor bacak götürüyor. İleride bu spora kesinlikle devam etmeyi düşünüyorum. Bu işi profesyonel olarak yapmayı düşünüyorum bunun için de çok çalışıyorum, hedefim yurtdışı. Orada bulunan takımlardaki imkânlar ülkemize göre daha iyi” ifadelerini kullandı.

 14 yaşında bu spora başladığını ve 3 yıldır devam ettiğini belirten Tekirdağ Ebru Naim Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Eren Emek (17) ise: “Bu spora ağabeyimin desteği ile başladım. Ağabeyim eskiden bisiklet sporu ile ilgileniyordu.  O devam ettiremeyince bana önayak oldu. Ailem de sürekli destek oldu. Derslerimde de başarılıyım fakat spor tercihim oldu. Takımım destekledi, ailem destekledi bu yolda emin adımlarla ilerliyorum. Haftanın her günü bulan antrenmanlara artık alıştık. Hedefimiz bu sporda ilerlemek ve başarılı olmak” dedi.

Dernek yöneticisi Atıf Aral, kendilerine destek veren ana sponsor Koray Kimya ve sağladıkları imkanlar nedeniyle Lüleburgaz Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Bu haber 1483 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter