26 Kasım 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Vatan Partisi taşındı!
Lüleburgaz # 20 Kasım 2020 Cuma 06:51

Çınar TÜRKMEN

Vatan Partisi Lüleburgaz İlçe Örgütü, yeni yerine taşındı.

Çeşme Meydanı’nda bulunan mevcut partisi binasından, yine aynı bölgedeki Turgutbey Caddesi’ndeki yeni yerine taşınan Vatan Partisi İlçe Örgütü’nde açılış töreni düzenlendi.

Vatan Partisi Kırklareli İl Başkanı Erdal Demirkan, İl Yöneticileri, İlçe Başkanı Şaban Kızıltan ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katıldığı törende kurdele kesimi gerçekleştirildi.

İl Başkanı Erdal Demirkan burada yaptığı konuşmada: “Lüleburgaz ilçe örgütümüz yeni binasına taşındı. Bu çalışmalarından dolayı kutluyoruz. Halkımıza, emekçilerimize, esnafımıza, sanayicimize partimizin politikalarını daha iyi aktarmak için böyle güzel bir yerin açılması önemli” açıklamasında bulundu.

“TÜRKİYE GENELİNDE ATAĞA GEÇİYORUZ”

Demirkan konuşmasına şöyle devam etti: “Partimiz son günlerde üye kampanyası başlattı ve Türkiye genelinde atağa geçiyoruz. Ürettiğimiz doğru politikaları, bugüne kadar halkımıza sürekli doğruları söyleyen tek parti olduğumuzu gururla söylüyoruz. Hiçbir zaman hiçbir şeyden çekinmeden AK Parti iktidarı yanlış yaptığında yanlış yapıyorsunuz diyen Vatan Partisi’ydi. Bugün kendilerinin terör örgütü ilan ettikleri FETÖ ile mücadelede yanlış yaptıklarını söyledik. Nihayet bunu kavradılar. Bir takım dış politikada emperyalizme karşı verdikleri mücadelede açık yüreklilikle bu doğru tutumlarını desteklediğimizi söyledik. Kendi içimizde de bu tartışma yarattı, doğal bir şeydir. Dedik ki AK Parti Türkiye’yi yönetemiyor, eğer üretim ekonomisine geçilmezse, Kemal Derviş politikalarıyla, Babacan ve Davutoğlu’nun uyguladığı ekonomik politikayla Türkiye geldi, en sonunda sınıra dayandı. Yıllarca değişecek bunlar dedik. Kim iktidar olursa olsun bunları uygulamak zorunda. Türkiye kendi ayakları üzerinde duracak pozisyona gelmiş bir ülkedir yeter ki doğru ekonomik politika uygulayalım. ABD emperyalizminin bize yaptığı saldırılar ortada. Resmen AKP hükümetini, cumhurbaşkanını hedef alan açıklamalar yapmaya devam ediyorlar. Tabi ki beraber olacağız ABD emperyalizmine karşı”

Politikalarının bazı kesimlerce yanlış anlaşılabileceğini belirten Demirkan: “Elbette Trakya halkının laikliğine, cumhuriyetçiliğine, Atatürkçülüğüne en çok inanan partiyiz. Bu uğurda mücadele eden partiyiz. Halkımızın partimizin politikalarıyla ilgili kafası karışmış olabilir. Bunu Trakya halkına anlatacağız. Üye yapma kampanyalarını başlatacağız. Övünerek söylüyoruz, başarılı partiyiz” ifadelerini kullandı.

“TORBA YASAYA KARŞI İLK VATAN PARTİSİ HAREKETE GEÇTİ”

Komisyondan geri çekilen torba yasaya ilişkin de konuşan Demirkan: “AKP hükümeti yanlış yapmaya devam etti, işçinin torba yasayla kıdem tazminatını ortadan kaldıracak uygulamalarına karşı en önce Vatan Partisi harekete geçti. Böyle bir yasa hazırlanıyor ki bu kıdem tazminatı fona aktarılmadan ortadan kaldıracak bir yasadır dedik. AKP hükümeti bu tepkimiz üzerine komisyondan bu yasaları çekmek zorunda kaldı” dedi.

Bu haber 859 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter