26 Kasım 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Korkunç haritanın nedeni ‘ev gezmeleri’
“Ev gezmelerini erteleyin”
Lüleburgaz # 19 Kasım 2020 Perşembe 07:56

Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, koronavirüs risk haritasında kırmızı renge dönen Lüleburgaz’da salgının en çok ev ziyaretlerinde yayıldığını belirterek: “Ev gezmelerini, günleri erteleyin” çağrısında bulundu.

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, gazetemizi ziyaret ederek Lüleburgaz’da pandeminin seyri konusunda açıklama ve uyarılarda bulundu.

Ağustos ayında Lüleburgaz’daki görevine başlayan Kaymakam Yüce, iade-i ziyaretleri kapsamında gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette Lüleburgaz’ın bir numaralı gündemi olan koronavirüs salgınına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kaymakam Yüce, virüsün yayılmasının önlenmesinde en güçlü tedbirin maske, mesafe ve hijyen olduğunun unutulmaması gerektiğini kaydetti.

“EV GEZMELERİNİ, GÜNLERİ ERTELEYİN” ÇAĞRISI

Virüsle mücadelede Lüleburgaz’daki tüm kurumların sıkı bir koordinasyon içinde görev yaptıklarını aktaran Kaymakam Yüce, sağlıklı günlere kavuşmanın alınan önlemlerle mümkün olabileceğini söyledi.

Virüsün, genç yaşlı, hasta sağlıklı ayrımı yapmadığını vurgulayan Yüce, vatandaşlara ‘ev gezmelerini erteleyin’ çağrısında bulundu.

Yüce: “Lüleburgaz’da pandeminin yayılmasında en temel neden aile içi temas ve ev gezmeleri. Vatandaşlarımızı ev gezmelerini mümkün olduğu kadar, acil olmadıkça yapmamaları konusunda uyarıyorum. Ev gezmelerini, günleri sağlıklı günler gelene kadar erteleyin. Ailemizle sosyalleşelim” dedi.

Gazetemiz kurucularından Mesut Sarıoğlu da gazetenin sayfalarının Lüleburgaz halkının salgın konusunda bilgilendirilmesi adına tüm kurumlara açık olduğunu belirterek, bu konuda her şeyi yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 5884 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter