23 Kasım 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bir işletme daha ‘kilit vurdu’
Lüleburgaz Edirne bayırında hizmet veren Seyir Cafe adlı işyeri, çalışanlarının ve müşterilerin sağlığını tehlikeye atmamak amacıyla işletmeyi belirsiz süreliğine kapatma kararı aldığını duyurdu.
Lüleburgaz # 19 Kasım 2020 Perşembe 07:56

Çınar TÜRKMEN

Koronavirüs salgınının sağlığa zararının yanında ekonomik zararları da Lüleburgaz’da kendini gösteriyor.

Lüleburgaz Edirne bayırında hizmet veren Seyir Cafe adlı işyeri, alınan son tedbir kararlarının ardından ‘belirsiz süreliğine kapatma kararı’ alındığını duyurdu.

Seyir Cafe işletmecisi Ergun Göçerler, 20 Kasım’da hayata geçecek olan yeni koronavirüs tedbirleri henüz başlamadan aldıkları kararı sosyal medya hesabından duyurdu.

Göçerler, alınan tedbir kararlarının ‘bataklığı kurutmak yerine sadece sinekleri öldürmeye yönelik’ olduğunu savunarak çalışanlarının ve müşterilerin sağlığını tehlikeye atmamak amacıyla işletmeyi belirsiz süreliğine kapatma kararı aldıklarını bildirdi.

İşletmeci Ergun Göçerler yaptığı açıklamada: “Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs salgını ülkemizi ve özellikle bölgemizi yoğun biçimde etkisi altına almış bulunmaktadır. Bu durum ne yazık ki hükümetimizin bataklığı kurutmak yerine sadece sinekleri öldürmeye yönelik tarzda basiretsiz ve etkin olmayan, vatandaşlarımız tarafından trajikomik karşılanan; günü kurtarmaya yönelik olan ancak toplumun tüm kesiminin geleceğini yok edecek yönetim anlayışının bir sonucudur.  Tüm bu olumsuz nedenlere ilave, hükümetimizin aldığı son önlem kararlarını da değerlendirdiğimizde gerek çalışanlarımızın gerekse de siz değerli dost ve misafirlerimizin sağlığını tehlikeye atmamak amacıyla işletmemizi belirsiz süreliğine kapatma kararı almış bulunmaktayız. Bugüne kadar desteğini bizlerden esirgemeyen siz değerli dostlarımıza ve misafirlerimize teşekkür ediyor sağlıklı ömürler diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Bu haber 10549 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter