23 Kasım 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
T.C. LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ 2020/117 TLMT.
Resmi İlanlar # 18 Kasım 2020 Çarşamba 05:03

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : 1/3 hissesiSatışa konu olan 558 ada 6 parselde kayıtlı3.926 m2 yüzölçümlü tarla niteliklitaşınmaz Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Dere mahallesi, Sarhanlı deresi Mevkiinde bulunur.Taşınmazın borçluya ait 1/3 hissesi satılacaktır.Taşınmaz; Sarhanlı Deresi mevkiinde, şehir merkezine merkezine yaklaşık 0.5 km (kuş uçuşu) mesafededir. Şehrin Kuzeybatı yakasında yer almaktadır. Batı yönden Kadastral yola sahiptir. Doğu yönden Bağlar deresine cephesi bulunmaktadır. Taşınmazın üzerinde batı yönden yaklaşık olarak 1600 m2 alanda ev ve tarımsal yapılar bulunmakta olup, geriye kalan kısmı ise tarımsal olarak kullanılmaktadır. Yerleşim alanına yakın olduğunda elektrik ve su problemi yoktur. Toprak yapısı killi-tınlıdır. Verim kabiliyeti açısından iyi, düz ve makinalı tarıma uygundur. Nadasa bırakılmadan her yıl ürün alabilecek yapıda toprak yapısına sahiptir. Buğday, arpa, ayçiçeği, karpuz, kavun, kanola, yem bitkileri yetiştirilmesi mümkündür.Taşınmaz üzerinde ayrıca iki adet yapı yer almaktadır. Bir adet I. Sınıf A gurubu yapı niteliğinde iki katlı 176 m2 den oluşan zemin katta iki odası, bir mutfağı ve bir banyosu bulunan, içeriden üst kata çıkışı bulunan üst katta da bir odası ve bir salonu bulunan tuğladan yığma bir ev yer almaktadır. Duvarları sıvasızdır. Doğramaları PVC dir. İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Zemininde laminant kaplama vardır. Isınma sistemi sobadır. Bununla birlikte bir adet 66 m2 den oluşan tek katlı I. Sınıf A gurubu yapı niteliğinde ev bulunmaktadır. Çatısı eternit kaplamalı dışı sıvalıdır. Doğramaları ahşaptandır.
Adresi : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Dere mahallesi, Sarhanlı deresi Mevkiinde bulunur.
Yüzölçümü : 3.926 m2
Kıymeti 108.698,00 TL (1/3 değeri)
KDV Oranı %18
HİSSESİ : 1/3
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 08/01/2021 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü 08/02/2021 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Lüleburgaz Adliyesi 4 .kat Mezat Salonu (Eski toplantı salonu)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/117 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 

Bu haber 142 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter