23 Kasım 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz kontrolden çıktı mı?
Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasından paylaşılan veriler, Lüleburgaz’ın çevre il ve ilçelere göre ne derece riskli olduğunu gözler önüne seriyor.
Lüleburgaz # 18 Kasım 2020 Çarşamba 07:02

Haber Merkezi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘İstanbul’un temaslısı’ dediği Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne ile ilçelerinde riskli alanlardaki artış dikkat çekiyor.

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasının verilerine göre özellikle Lüleburgaz ve Çorlu’da riskli alanlarda artış yaşanıyor.

Lüleburgaz’ın risk haritası Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Babaeski, Pınarhisar, Çerkezköy ve Kapaklı ile karşılaştırıldığında ortaya çıkan manzara korkutuyor.

Öte yandan Lüleburgaz’da riskli alanlardaki önlenemez artış son günlerde ulusal basında da sıkça yer almaya başladı. Bazı haber siteleri yaşanan durumu ‘Lüleburgaz alarm veriyor’ başlığıyla duyurdu.

Sağlık Bakanı Koca, Ekim ayının sonunda vaka artışının İstanbul’un yakın temaslısı olan illerden Tekirdağ'da yüzde 96, Edirne'de yüzde 91, Kırklareli'nde yüzde 71 olduğunu açıklamış ve "Mecburiyetiniz yoksa dışarı çıkmayın" uyarısında bulunmuştu.

 

 

 

 

 

Bu haber 4803 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter