23 Kasım 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Vefalı ‘can dost’
Lüleburgaz’da gece bekçiliği yapan İlhan Göksel’in yaklaşık 1 yıl önce şans eseri karşılaşarak beslediği köpekle aralarında oluşan bağ dikkat çekiyor. Göksel’in ‘Can Dostum’ adını verdiği köpek evde, işte, sokakta gittiği her yerde kendisini adım adım takip ediyor.
Lüleburgaz # 18 Kasım 2020 Çarşamba 07:58

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’da gece bekçiliği yapan emekli İlhan Göksel’in, yaklaşık 1 sene önce sokakta karşılaştığı köpekle kurduğu dostluk dikkat çekiyor.

Beslediği köpekle aralarında bağ oluşan İlhan Göksel, ‘Can dostum’ adını verdiği köpeğin gece işyerinde, gündüz ise evinin önünde kendisini beklediğini söyledi.

İŞE BİRLİKTE GİDİYORLAR

Motosikletiyle gittiği her yere köpeğin de geldiğini söyleyen Göksel: “Yaklaşık 1 sene önce yavruyken yanıma geldi. Besledim, büyüttüm, ‘kanka’ olduk.  Ben yemek verdikçe yanımdan ayrılmadı. Bir daha hiç ayrılmadık. O yanımdayken hiç kimse yanıma sokulamaz, motosikletime kimse dokunamaz. Ben gece bekçisiyim, gece işe birlikte gidiyoruz. Gece işyerinde sabaha kadar bekler, gündüz evdeysem evimin önünde bekler. Kimseye bir zararı dokunmaz. Adını ‘can dostum’ koydum” dedi.

 

 

 

Bu haber 2623 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter