23 Kasım 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Sakızköy’e giriş-çıkış yok!
Lüleburgaz’a bağlı Sakızköy, artan koronavirüs vakaları nedeniyle 14 gün süreyle karantinaya alındı. Karantina kararının açıklanmasının ardından köye çıkan bütün yollar iş makineleri ile kapatıldı.
Lüleburgaz # 17 Kasım 2020 Salı 07:54

Çınar TÜRKMEN

Kırklareli’de artan koronavirüs vakalarına bağlı olarak yeni karantina kararları gelmeye devam ediyor.

Kırklareli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, salgının yayılmasını önlemek amacıyla Lüleburgaz’a bağlı Sakızköy ile merkez ilçe ve Alpullu beldesinde birer apartmanın karantinaya alınmasına karar verdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Sakızköy ve diğer ilçelerdeki iki apartmanın 15 Kasım 2020 tarihinden 29 Kasım 2020 tarihine kadar karantinaya alındığı bildirildi.

Karantina kararının gerekli tedbirler alınarak uygulamaya konulduğu bildirilen açıklamada, bu karara uymayanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağı kaydedildi. 

YOLLAR KAPATILDI

15 Kasım Pazar akşamı alınan kararın ardından, Sakızköy’e çıkan tüm ana ve yan yollar iş makineleri ve jandarma ekipleri tarafından kapatıldı.

Karantina kararı nedeniyle yolları kapatılan Sakızköy’deki çalışmalara Ahmetbey Belediyesi’ne bağlı iş makineleri destek verdi.

YOLA ÇIKACAKLAR DİKKAT!

Öte yandan, Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, kapatılan yollar nedeniyle sürücülerin mağdur olmaması için bir uyarı yaptı.

Altıntaş: “Komşumuz Sakızköy’de artan Kovid-19 vakaları nedeniyle, 14 gün süre ile karantina uygulaması başladığından, vatandaşlarımızın üst düzeyde hassasiyet göstermesi, Lüleburgaz istikametine gidecek vatandaşlarımızın bu güzergahı kullanmamaları, kurallara ve önlemlere uymaları, hepimizin sağlığı için son derece önemlidir. Sakızköylü vatandaşlarımızla geçmiş olsun dileklerimizi paylaşıyoruz. Bu zorluğu da sağlıklı bir şekilde atlatacak Sakızköylü komşularımızın yanındayız” açıklamasını yaptı.

 

 

 

Bu haber 4071 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter