29 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Gönüllü çöp toplayan vatandaşa plaket
Lüleburgaz # 17 Ekim 2020 Cumartesi 06:56

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, evinin önünde bulunan parkı kirletenlere rağmen çöpleri gönüllü olarak toplayan Sabiha Öztürk’ü ziyaret ederek plaket verdi.

Lüleburgaz’da yaşayan Sabiha Öztürk,  Sabahattin Ali Parkı’nın kirletilmesine sessiz kalamayarak  gönüllü olarak çöpleri toplamaya başladı.

Sergilenen duyarlı davranış üzerine Belediye Başkanı Murat Gerenli, Öztürk’e teşekkür plaketi takdim etti.

“KENDİSİNE MİNNETTARIZ”

Öztürk’ün her gün mıntıka temizliği yaparak parkı temiz tutma konusunda verdiği mücadelenin mutluluk verici olduğunu kaydeden Başkan Gerenli, “Kendisine minnettarız. Gördüğüm zaman çok duygulandım. Her zaman şunu söylüyorum. Ne iş yaparsa yapsın, işini severek yapan, yaptığı işten mutlu olan, kibirden yoksun insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor bu dünya. İyi ki varsın Sabiha Abla” diye konuştu.

“BU DÜNYA HEPİMİZİN”

Başkan Gerenli’nin kendisine verdiği plaketin çok büyük anlamı olduğunu söyleyen Öztürk; “Bu sokaklar, parklar, kısacası bu dünya hepimizin. Eğer yaşadığımız yeri kirletirsek ileride nefes alacak, rahat bir şekilde yaşayabileceğimiz yer olmayacak. Bu nedenle buradan ailelere sesleniyorum. Lütfen çocuklarınızı çevresine duyarlı iyi birey olarak yetiştirin” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

Bu haber 584 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter