22 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
DEVA PARTİSİ KURUCU BABAESKİ İLÇE BAŞKANI DAMLA AYDIN YETKİ BELGESİ’Nİ ALDI
Aydın; “Amacımız Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, genç, dinamik, uzlaşmacı ve akılcı yeni nesil bir siyaset anlayışı ile yolumuza devam etmek, Babaeski’mize İlimize ve ülkemize faydalı olmaktır. Hedefimiz ise Atatürk’ün bizlere dediği gibi ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak olacaktır.”
Kırklareli # 16 Ekim 2020 Cuma 06:24

Metin KARAKUŞ

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kurucu Kırklareli İl Başkanı Engin Turan, Babaeski’de düzenlenen törende, Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Merkezi tarafından gönderilen, Babaeski İlçesi’ne Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan SOU’RAN Tour Seyahat Acentesi Sahibi S.Damla Aydın’a, “YETKİ BELGESİ”ni teslim etti.

 

Coronavirüs tedbirleri kapsamında İlçe’nin en nezihi mekânların başında gelen Mag Coffee House’de düzenlenen törene, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kurucu Kırklareli İl Başkanı Engin Turan, Kurucu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Sakarya, Deva Partisi Kurucu Babaeski İlçe Başkanı S.Damla Aydın, Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Özge Çiftçi, Erdal Bilen, Akın Altun, Recep Örgel, Ferda Kayış, Adnan Sürgüt, Fehmi Arık, Rahmi Tugay Çetin ve Doğukan Yılmaz, Deva Partisi Kurucu Lüleburgaz İlçe Başkanı Murat Ömür Kavak, Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Cem Birlik ve Alper Özbek katıldı.   

 

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kurucu Kırklareli İl Başkanı Engin Turan, “Yetki Belgesini” vermeden önce yaptığı konuşmasında; “Parti çalışmaları tabii uzun soluklu bir süreç, Kırklareli İlimizde yaklaşık 4 ay önce başladı ve bu uzun görüşmeler sonucunda İl Başkanlığı görevi bize layık görüldü. Sonraki süreç tabii biraz yavaşmış gibi göründü ama biraz daha hızlandık. Yakın zamanda İlçe Yönetimlerimizin yasal olarak teşkilatlanma çalışmalarının tescil işlemleri tamamlandıktan sonra prosedür gereği ilk iş olarak Kırklareli İl Kongremizi yapacağız. Pazar günü Tekirdağ İl’indeydik ve Merkez İlçe Kongresini yaptık. 27 Ekim 2020 tarihinde ise Edirne İl Kongremizi yapacağız ve sonrasında da inşallah Kırklareli Kongresini yapacağız. Tabi ilerleyen süreçlerde basınla bunların hepsini paylaşacağız. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor, bugün Babaeski’deyiz. Damla Başkanımıza Genel Merkezimiz tarafından gönderilen “Yetki Belgesi’ni” vermek için geldik. Gördüğünüz gibi şuan burada çok güzel bir görüntü var sizde basın olarak paylaşıyorsunuz ama ilerleyen süreçlerde daha güzel görüntüler alacaksınız ve bu güzel görüntüleri hep sizlerle paylaşacağız inşallah. Şimdi öncelikle bize Kongremizi yapabilmemiz için üç İlçemizin tescil işlemlerini tamamlaması gerekiyordu. Şuan itibari ile biz bunu Demirköy İlçemiz, Babaeski İlçemiz ve Merkez İlçemiz olmak üzere bu sayıyı tamamladık. Şimdi ise İlimizin en büyük İlçesi olan Lüleburgaz’da çok saygın bir iş insanı arkadaşımız olan Murat Ömür Kavak’ı aramıza kattık. Deva Partisi Kurucu Lüleburgaz İlçe Başkanı olarak, bu İlçemizde de Sayın Murat Ömür Kavak ile birlikte çok hızlı bir çalışma başladı. Bizim için bundan sonra ki süreç daha kolay olacak, daha güzel olacak. Kendisine de çok ciddi destek görüyoruz, bizi takip etmeye devam edin, çünkü bu enerji bizde olduğu sürece çok güzel işler yapacağımızdan emin olabilirsiniz.” dedi

 

Kurucu İl Başkanı Engin Turan, daha sonra, Deva Partisi Kurucu Babaeski İlçe Başkanı S.Damla Aydın’a, Genel Başkan Ali Babacan’ın talimatları ile Demokrasi ve Atılım Partisi Tüzüğü geçici 6/1 maddesi ve Genel Merkez Yönetim Kurulu'nun, 22 Haziran 2020 tarih ve 4 nolu kararı gereğince Babaeski İlçe Yönetim Kurulu hususunda çalışma yapmak ve isim listesi oluşturma konusunda yetkisinin kendisine verildiğini belirterek, “YETKİ BELGESİ’ni” takdim etti.

 

“YETKİ BELGESİ’ni” teslim alan, Deva Partisi Kurucu Babaeski İlçe Başkanı S.Damla Aydın da, yaptığı konuşmasında; “Her geçen gün, gelişen, globalleşen bu dünyada, ülkem ve geleceğim adına, elimi taşın altına koymak istedim. Başından beridir takip etmiş olduğum deva partisine, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın ve Kırklareli İl Başkanımız ve kurucu heyetinin de takdirleri ile BABAESKİ İlçe Başkanı olarak göreve getirildim. Deva Partisi’nin Genel Başkanı Sayın ALİ BABACAN’IN sürekli olarak vurguladığı, demokrasi, hukukun üstünlüğü, liyakat sözlerinden ve samimiyetinden etkilenmiş bir genç olarak, bu göreve gelmiş olmaktan son derece mutluyum. Amacımız elbette ki Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, genç, dinamik, uzlaşmacı ve akılcı yeni nesil bir siyaset anlayışı ile yolumuza devam etmek, Babaeski’mize İlimize ve ülkemize faydalı olmaktır. Hedefimiz ise Atatürk’ün bizlere dediği gibi ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak olacaktır. Bu yolda, beni desteklemiş olan aileme, sonrasında yönetimim ve çevreme ve siz değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Birlikte başarabileceğimize, inancım tam. Babaeski’mizin sorunlarına, Babaeski’li hemşehrilerimizle istişare ederek, hep birlikte çözüm bulmaya çalışacağız. Allah, bizlere çıktığımız bu yolda, doğru ve dürüst hizmet edebilmeyi nasip etsin inşallah. Saygılarımla…”dedi.

 

S. DAMLA AYDIN KİMDİR?

“9.02.1991 yılı Edirne doğumluyum. Doğma büyüme Babaeskiliyim. İlk ve ortaokulumu Babaeski Gaziosmanpaşa okulunda okudum. Sonrasında, Babaeski Lisesi’nde eğitim gördüm. 2010 yılında, Yavru Vatan Kıbrıs’ta, Girne Amerikan Üniversitesi, Business management (İngilizce işletme) bölümünde tam burslu olarak öğrenim gördüm. Üniversiteyi 2015 yılında bitirdikten sonra, aile şirketimiz olan, turizm alanında çalışmaya başladım. Toplamda 4 ofisimiz mevcuttur. Son 5 yıldır turizm işi ile aktif olarak uğraşmaktayım. Bekârım.”

   

Bu haber 1110 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter