22 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Vekil Kayan TÜVTÜRK’ü sordu!
Kırklareli # 16 Ekim 2020 Cuma 06:15

Çınar TÜRKMEN

CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, araç muayenelerinde rekabet ortamını gündeme getirdi.

2005 yılında 552 Milyon 150 bin dolara özelleştirilen araç muayene istasyonlarının, TÜVTÜRK tekelinde olması sebebiyle eksik rekabet ortamı oluştuğunu ifade eden Kayan, bundan vatandaşların olumsuz etkilendiğini belirtti.

“TÜVTÜRK’ün fahiş araç muayene ücretlendirmeleri karşısında araç sahibi vatandaşlarımız tepkilerini yüksek sesle dile getirmektedir” diyen Kayan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a şu soruları yöneltti; “TÜVTÜRK’ün verdiği hizmetler karşılığında beyan ettiği kazanç yıllık olarak toplam kaç liradır? TÜVTÜRK’ün yapılan her muayeneden aldığı bedelin ne kadarlık kısmı Devlet kasasına gelir olarak kaydedilmektedir? Bahse konu Kuruluş, 2005 yılından 2020 yılına kadar hazineye toplamda ne kadarlık gelir aktarımı yapmıştır? Vatandaşlarımızın ekmeği bile kredi kartı ile aldığı şu günlerde, TÜVTÜRK neden ısrarla “kredi kartı” kullanımına karşı çıkmaktadır? Yapılan 10 dakikalık işlem karşılığında araç başına alınan muayene ücreti Sizce akla ve vicdana uygun mudur?”

 

 

 

Bu haber 474 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter