29 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Sendikacıya darp davası sonuçlandı
Kırklareli # 16 Ekim 2020 Cuma 06:07

Metin KARAKUŞ

 

Belediye İş –Sendikası’nın önceki dönem Trakya Bölge Sorumlusu Hüseyin Durmaz’ın darp edildiği iddiasıyla açılan davada karşı sendika temsilcisi S.Ş’nin denetimli serbestlik tedbirine gerek olmaksızın 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına karar verildi.

 

2 Nisan 2018 tarihinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile görüşmeye giderken önünü kesen sendika temsilcisi ve 4 kişi tarafından darp edildiğini öne süren ve hastaneden darp raporu alarak bu kişilerden şikâyetçi olan Belediye İş –Sendikası’nın önceki dönem Trakya Bölge Sorumlusu Hüseyin Durmaz’ın açtığı dava sonuçlandı.

Belediye İş -Sendikası önceki dönem Trakya Bölge Sorumlusu Hüseyin Durmaz tarafından, Tekirdağ 7.Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava sonucunda, darp iddialarını reddeden karşı sendika temsilcisi S.Ş’nin her hangi bir denetimli serbestlik tedbirine gerek olmaksızın “5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına” karar verildi.

Adaletin yerini bulduğunu söyleyen Belediye İş -Sen önceki dönem Trakya Bölge Sorumlusu Hüseyin Durmaz; “Türk adaleti, Türkiye’de sendikacılığın gericilikle, bölücülükle, zorbalıkla, işverenlerin siyasetin yandaşı olmakla olmayacağını yargı kararları ile verdi. Bundan sonra Trakya’da ve Türkiye’nin her bölgesinde sendika seçme kararını işçi kendisi versin. Sendikalar işçilerin kararlarına saygı duysun, belediyelerde siyaset, sendika değişimlerine karar veren olmasın. İşçiler sendikal kararlarını kendisi versin dilerim. Bu yargı kararı tüm sendikal harekete ders olur, herkes işçi sınıfı mücadelesine kendisini adar” dedi.

 

Bu haber 581 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter