29 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Çifte diplomalı ‘takı tamircisi’!
Lüleburgaz’da çifte diplomalı altın ve gümüş tamircisi Emre Direk, kimileri için büyük önem taşıyan ziynet eşyalarını ‘ince işçilikle’ tamir ediyor. “Bu meslekte eller kirli oluyor ama ortaya çıkan sonuç güzel oluyor” diyen Direk, çocuğunun da bu mesleği sürdürmesini istiyor.
Lüleburgaz # 16 Ekim 2020 Cuma 06:05

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’da 5 yıldır altın, gümüş ve mücevher tamiri yapan çifte diplomalı takı tamircisi Emre Direk, Turgutbey Caddesi’nde kendine ait altın ve gümüş tamir atölyesini açtı.

Büyükkarıştıran doğumlu, 30 yaşında, evli ve 1 çocuk babası olan Emre Direk, Muğla’da kuyumculuk ve takı tasarımı önlisansını tamamlayarak, Mersin Üniversitesi’nde Takı Teknolojisi ve Tasarımı alanında lisans yaptı.

Okuldan Onur Öğrencisi olarak mezun olan Emre Direk, öğrencilik yıllarında İzmir ve İstanbul gibi illerde büyük firmalarda staj yaparak mesleğe adımını attı.

5 yıldır Lüleburgaz’da altın başta olmak üzere gümüş ve mücevher gibi takıların tamirini yapan Direk, kendi atölyesini açtığı için mutlu olduğunu söyledi.

Dışarıdan görenlerin bu mesleğin genellikle merdiven altında yapıldığını sandığını söyleyen Direk; “İnsanların takılarının tamiri için rahatlıkla ulaşabileceği, ferah bir mekan yaratmak istedim. Altın ağırlıklı olmak üzere gümüş ve mücevher tamiri yapıyorum. Bunun dışında özel siparişler, bilezik, künye, kolye, küpe ile lazer yazıcıda altın ve gümüş üzerine yazı ile kesim hizmetleri sunuyorum” dedi.

“ELLER KİRLİ AMA SONUÇ GÜZEL”

Altın ve gümüş tamirciliğinin, makine ile el işçiliğinin ön plana çıktığı yoğun bir meslek olduğunu söyleyen Direk; “Bu meslekte eller kirli oluyor ama ortaya çıkan sonuç güzel oluyor. Müşteri işin kirli kısmını görmüyor. Çocuğum da inşallah benim arkamdan bu mesleğe devam edecek. Bu meslek kuyumcuların olmazsa olmazı, yoğun bir meslek” diye konuştu.

 

Bu haber 1636 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter