22 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
 5 bin abone daha bekleniyor
Edirne # 16 Ekim 2020 Cuma 06:01

Haber Merkezi

GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Keşan Belediyesi’ne gelen Pekdemir ile Aras’ın ziyaretinde Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı ile Belediye Meclisi Üyesi Şafak Uslu da yer aldı.

Keşan’da doğalgaz altyapısı konusunda GAZDAŞ ile işbirliği ve uyum içinde çalıştıklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’da 17 bin 400 doğalgaz abonesi ile 29 bin su abonesi bulunduğunu kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, doğalgaz abone sayısının Keşan’ın yaklaşık %65’lik kesimine denk geldiğini dile getirdi.

Helvacıoğlu, GAZDAŞ’ın Keşan’da doğalgaz konusunda yaklaşık 5 bin abone daha beklentisi daha olduğunu ifade etti.

Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’ın temiz, ekonomik ve güvenli enerji kaynağı olan doğal gaza ulaşımını kolaylaştırmak için altyapı konusunda GAZDAŞ ve yetkilileriyle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Helvacıoğlu, doğalgaz kullanımındaki artışın daha önceleri kış aylarında Keşan'da büyük bir sorun olan hava kirliliğinin daha da azaltılmasına büyük katkı sağladığını dile getirdi ve şunları söyledi: “Konforlu, ekonomik ve çevreci bir yakıt olan doğalgaz, günlük hayatı kolaylaştırırken hava kirliliğinin önüne geçilmesinde de önemli rol oynuyor. Keşan'da altyapı çalışmaları tamamlanan bölgelerde doğal gaz vermeye devam ediyoruz.”.

 

Bu haber 185 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter