22 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bina yıkılırken mutluluk gözyaşları!
Lüleburgaz Cumhuriyet Mahallesi’nde metruk bir binanın yıkımı sırasında ev sahipleri mutluluk gözyaşları döktü.
Lüleburgaz # 15 Ekim 2020 Perşembe 07:59

Mustafa KARAKAYA

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 14 Ekim Çarşamba günü Kırklareli genelinde başlatılan ‘Çevre Seferberliği’ kapsamında Lüleburgaz’da metruk bir binanın yıkım çalışmalarını takip etti.

Cumhuriyet Mahallesi Orkide Sokak’ta Yıldız ailesine ait evin yıkımı sırasında ev sahipleri mutluluk gözyaşları döktü.

‘Çevre seferberliği’ kapsamından il genelinde bulunan 130 metruk binanın yıkımı gerçekleştirilecek.

“MAHALLENİZDE NE KADAR METRUK BİNA VARSA BİZE BİLDİRİN”

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Orkide Sokak’taki yıkım esnasında yıkılan evin sahipleri Elfidan Yıldız (72) ve kızı Ümmühan Yıldız’ın (47) yanına giderek sohbet etti.

Ev sahibi Elfidan Yıldız; “Allah sizden razı olsun. Uzun zamandır buranın kazasız belasız yıkılmasını bekliyorduk, siz bize yardım eli uzattınız” dedi.

Kızı Ümmühan Yıldız ise; “Biz bunu kadın başımızla yıkamazdık. Beş kuruş da yok paramız yok yıkmak için, sürekli binanın yıkılması için şükür namazı kılıyordum.” İfadelerini kullandı.

Vali Osman Bilgin ev sahiplerine; “Bizim görevimiz vatandaşların huzuru, güvenliği sükûnetini sağlamak. Bizim için belki sorun değil gibi gözüküyor bu metruk yapı. Ama her evde hayat var. Bu tarz metruk yapılar onlar için hayati problem. Tüm vatandaşlarımızın ve tüm kamu görevlilerinin bu noktada en üst düzeyde duyarlılık gösterip bize bunları bildirmesi gerekiyor. Bunların tespitini yapıp sonlandırmamız gerekiyor. Valilik WhatsApp hattımız var, 112 ihbar hattımız var, belediyemizin ihbar hatları var. Geçen sene metruk binada bir çocuğumuzu hem cinsel istismar, hem de onun sonucunda öldürüldüğüne şahit olduk. Bugün başkasına olan bize olur” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 4256 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter