29 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Gündoğu bıçak sırtı!
“Tedbirlere uyalım, yoksa bu işin sonu karantina”
Lüleburgaz # 15 Ekim 2020 Perşembe 06:09

Gündoğu Mahallesi’nde artan koronavirüs vakaları nedeniyle muhtarlığın talebi ile 30 kişilik denetim komisyonu sokak sokak gezerek vatandaşları önlem almaya çağırdı. 30 kişilik ekibin mahallede denetimlerinde devam edeceğini belirten Muhtar İlhan Keskinkaya; “Önlemimizi alalım, tedbirlere uyalım, yoksa bu işin sonu karantinaya kadar gider” dedi.

Çınar TÜRKMEN

Koronavirüs vaka sayılarının artması üzerine muhtarlığın talebi ve Lüleburgaz Kaymakamlığı’nın talimatı üzerine, Gündoğu Mahallesi’nde geniş kapsamlı koronavirüs tedbirleri denetimi yapıldı.

Sokakta ve işyerlerindeki vatandaşlar maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılırken ortaya zaman zaman ilginç görüntüler de çıktı.

Gündoğu Mahallesi Muhtarı İlhan Keskinkaya ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere 30 kişilik denetim görevlilerinden oluşan ekip, cadde ve sokaklarda bilgilendirme çalışması yaptı.

Gündoğu Mahallesi’nde yer alan Soğukkuyu, Öğükler, Keskinkaya, Umurca, Kışla ve Yeni Sokak’ta denetim gerçekleştiren ekipler, bu bölgelerde evlerinde karantinada olan kişilerin de evlerinde olup olmadıklarını kontrol etti.

“ÖNLEM ALMAZSAK KARANTİNAYA KADAR GİDER”

Mahallede vaka sayılarının arttığına dikkat çeken Muhtar İlhan Keskinkaya; “İşyeri sahiplerimizden, vatandaşlarımızdan, bu koronavirüs riski geçinceye kadar tüm tedbirlere uymalarını, maskesiz müşteri almalarını, maskesiz sokağa çıkmamalarını istiyoruz. Denetimlerde maskesiz vatandaşlara 900 lira, işyeri sahiplerine 3 bin 150 liraya kadar ceza kesiliyor. Önlemimizi alalım, tedbirlere uyalım, yoksa bu işin sonu karantinaya kadar gider” diye konuştu.

DENETİMLER SIRASINDA İLGİNÇ DİYALOGLAR!

Denetimler sırasında ilginç diyaloglar da yaşandı.

Altıyol civarındaki bazı kahvehanelerde müşterilere maske ve mesafe uyarısı yapan ekipler zaman zaman tepkiyle karşılaştı.

Muhtar İlhan Keskinkaya; “Mahallemizde koronavirüs vakaları aldı başını gitti. Kaymakamlığın talimatı ile 30 kişi sizler için sokaktayız. Bu virüsün mahallemizde daha fazla ilerlemeden önünü almamız lazım. Bizler uyarıyoruz, ancak bundan böyle her gün gerçekleşecek denetimlerde cezalar yazılacak” dedi.

Bazı bölgelerde kalabalık denetim görevlilerini gören vatandaşlar para yardımı yapıldığını sandı.

Maskesiz gezen bazı vatandaşlar da bakkala maske almaya gittiğini söyledi.

Evinde karantinada olan bir vatandaş da pencereden seslendiği ekiplerden bulaşık deterjanı istedi.

İşyerlerinde ‘Maskesiz girilmez’ uyarısı bulunmayan esnaflara uyarılarda bulunan ekip, denetimlerin arka arkaya tekrarlanacağını kaydetti.

Öte yandan bazı vatandaşlar da sabahları spor yapılan Gençlik Parkı’nda daha sıkı tedbirler alınmasını istedi.

 

 

 

 

 

Bu haber 10219 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter