22 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
1 pozitif 8 karantina!
Lüleburgaz Belediyesi’nde çalışan bir personelin koronavirüs testi pozitif çıktı. Personelle birlikte, temaslı 7 personel de evlerinde karantinaya alındı.
Lüleburgaz # 14 Ekim 2020 Çarşamba 07:52

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Belediyesi’nde çalışan bir personelin koronavirüs testi pozitif çıkması üzerine temaslı 7 kişi evlerinde karantinaya alındı.

Lüleburgaz Belediyesi’nde koronavirüs vakası çıktığı haberi 13 Ekim’de saat 14:00 sıralarında geldi.

Koronavirüs testi pozitif çıkan personel ve onunla yakın temasta bulunan 7 personel olmak üzere toplam 8 kişi evlerinde karantinaya alındı.

“SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE İRTİBAT HALİNDEYİZ”

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çalışma arkadaşımız ve onunla birlikte risk grubundaki arkadaşlarımız evlerinde izolasyona alındı. İlçe Sağlık Müdürlüğü ile irtibat halindeyiz. Kontrolleri ve tedbirleri uygulamaya devam ediyoruz” dedi.

“ŞİKAYET ÜZERİNE TEST YAPILDI”

Virüse karşı önlemlerini almaya devam edeceklerini söyleyen Gerenli, personelin şikayeti üzerine yapılan testin pozitif çıktığını söyleyerek; “Lüleburgaz İlçe Sağlık Müdürlüğü’yle hemen irtibata geçildi, müdürlükten filyasyon ekibi arkadaşlarımız geldi. Risk gruplarına göre yüksek risk grubu oluşturan arkadaşlarımız izolasyon amacıyla evlerinde karantinada olacaklar. Arkadaşlarımız bundan sonraki işlemlerinde 14 günlük karantina süresi boyunca evden çalışmaya devam edeceklerdir. Diğer çalışanlarımız açısından da tedbirleri takip ederek, uygulamaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Bu haber 7266 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter