05 Ağustos 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
LGS birincimiz Robert’te!
LGS’de 500 tam puan alarak birinci olan Akım Koleji öğrencisi Gönenç Elemenli, Robert Koleji’ne yüzde yüz bursla yerleşti. Kaymakam Mustafa Kaya’yı ziyaret eden Elemenli’ye bisiklet hediye edildi.
Lüleburgaz # 29 Temmuz 2020 Çarşamba 06:43

Çınar TÜRKMEN

LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Akım Koleji öğrencisi Gönenç Elemenli, ailesi ve okul idarecileri ile birlikte Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya’nın misafiri oldu.

Elde ettiği başarıyla başta ailesi olmak üzere Lüleburgaz’ı gururlandıran Elemenli’ye Kaymakam Mustafa Kaya tarafından bisiklet hediye edildi.

Kaymakam Mustafa Kaya, Elemenli’nin başarısı dolayısıyla ailesi ve öğretmenlerini tebrik ederek; “Başarılı genç nesillere ihtiyacımız var. Bu başarıda emeği olanlara teşekkür ediyorum. Yaptığın kolay bir şey değil, bu örnek bir başarı hikayesi. Bu süreçte ilçemizden tam puan alan öğrencinin çıkması çok önemli” diye konuştu.

“YASAKLAR KOYARAK DEĞİL SİSTEMATİK ÇALIŞTIM”

500 tam puan aldığı sınava nasıl hazırlandığını anlatan Elemenli ise pandemi sürecini kendisi için avantaja çevirdiğini söyleyerek; “Okul zamanında arada deneme sınavları çözüyordum, etütler oluyordu. Eve geldiğimde soru çözmekten çok ödevlerimi yapıyordum. Pandemide sadece kendime vakit ayırdım. Günde fazla değil 100-200 soru çözdüm ama istikrarlı olarak her gün çözdüm. Çözdüğüm soruları da tamamen bir şeyler öğrenmek için çözdüm. Yasaklar koyarak değil, sistematik şekilde çalıştım” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Mustafa Kaya daha sonra Gönenç Elemenli’ye bisiklet armağan etti.

ROBERT KOLEJİ’NE YERLEŞTİ

Daha önce, hedefinin Robert Koleji veya Galatasaray Lisesi olduğunu açıklayan Elemenli’nin tercihi ise Robert Koleji oldu.

Elemenli’nin Robert Koleji’ne yüzde yüz bursla kaydını yaptırdığı öğrenildi.

“YÜZDE 10’LUK DİLİMDE 263 LÜLEBURGAZLI VAR”

Gönenç Elemenli, daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem’i makamında ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürü Erdem, Lüleburgaz’ın eğitim alanındaki başarısının bu yıl da perçinlendiğini belirterek; “Bu yıl LGS’de ilk 10’da 7 öğrencimiz Lüleburgaz’dan. 4 tanesi özel, 3 tanesi devlet okulu öğrencisi. Yüzde 10’luk dilimde 263 öğrencimiz Lüleburgaz’dan. Bu anlamda Gönenç’i tebrik ediyorum. Kendisini ileride farklı yerlerde, uluslararası başarılarını görmek istiyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Bu haber 3613 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter