05 Ağustos 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
THK Babaeski Şubesi bayrama hazır
Kırklareli # 29 Temmuz 2020 Çarşamba 07:38

Çınar TÜRKMEN

Türk Hava Kurumu (THK) Babaeski Şubesi Yönetim Kurulu, yaklaşan kurban bayramı öncesi Belde, Köy ve Mahallelerde deri toplama hazırlıklarını tamamladı.

Şube Başkanı Metin Karakuş, Babaeski, Pehlivanköy ile belde ve köylerdeki hayırsever vatandaşları bu yıl da kurban derilerini Türk Hava Kurumu’na bağışlamaya davet etti.

Karakuş, Türk Hava Kurumu’nun yardım toplama faaliyetlerini yasaların verdiği yetki doğrultusunda bu yıl da gönüllülük esasına göre devam ettireceğini kaydetti.

Karakuş, şöyle devam etti; “Türk Hava Kurumu, elde edilen gelirlerin tamamını kendi faaliyetleri olan yangın söndürme uçakları ile orman yangınlarına havadan müdahale, hava ambulans uçakları ile yaralı ve organ naklinde,  gençlerimize ücretsiz havacılık kursları açmada, hava yolu şirketlerine pilot yetiştirmede kullanmaktadır. Türk Hava Kurumu Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi’nde Türkiye için uçak yapımına başlanmıştır. Bu üniversitemizde şehit ve gazi yakınları ücretsiz başarılı öğrenciler tam burslu ve kademeli burslu olarak eğitim almaktadır. Gezici ekiplerimiz bu yılda kurban derisi toplamaya devam edecektir. Kurban derileri alınmayan vatandaşlarımız Fatih Caddesi’nde bulunan THK Şubesine bırakmalarını veya 0 288 512 1182 numaralı telefonu aramaları yeterlidir” dedi.

 

 

 

Bu haber 353 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter