06 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
BBP’den Kırklareli Belediyesi’ne yaylım ateşi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Kırklareli İl Başkanı Ercan Andaç; “Yerel seçimlerin üzerinden 17 ay geçmesine rağmen yöneticiler sokağa veya halkın arasına çıkabilmiş değiller. 2019 yılı sonunda borcun 170 milyon civarında olduğu belirtiliyor” dedi. Belediyenin ‘Mutlu İnsanlar Kenti’ sloganını da eleştiren Andaç; “İsteyen herkes Türk Patent ve Marka Kurumu’na müracaat edip, bedelini ödemek kaydıyla, “Dünyanın En Yakışıklı Erkeği” ya da “Dünyanın En Güzel Kadını” sloganını kendi adına tescil ettirebilir” ifadelerini kullandı.
Kırklareli # 29 Temmuz 2020 Çarşamba 06:33

Metin KARAKUŞ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kırklareli İl Başkanı Ercan Andaç, TÜİK verilerine göre Türkiye’nin en mutlu şehirleri sıralamasında Kırklareli’nin ilk 20 içerisinde yer almadığını belirterek, Kırklareli Belediyesi’nin ‘Mutlu İnsanlar Kenti’ sloganının başarı gibi sunulduğunu söyledi.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Andaç, Kırklareli Belediyesi’ne yüklendi.

Kentte terör örgütleri ile arasına mesafe koymayan partiler hariç tüm siyasi partilere seslendiğini belirten Andaç; “Gelin şehrimizin ortak menfaatleri için bir araya gelelim ve çalışalım. Oluşturacağımız bu sinerji ile lafta değil herkesin gerçek anlamda daha mutlu yaşayacağı bir şehir inşa edelim” dedi.

Atatürk sevgisi ve dini değerler gibi ortak paydalarda bir araya gelmenin zorunlu hale geldiğini belirten Andaç; “Bakıyorsunuz Kırklareli Belediyesi gidip Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan ‘Mutlu İnsanlar Kenti’ sloganını tescil ettirmiş ve bunu kamuoyuna bir başarı olarak takdim ediyor. Ancak TÜİK verilerine göre Türkiye’nin en mutlu şehirleri sıralamasında Kırklareli ilk 20 içerisinde yer almıyor. Artık insanlar boş laflara kanmıyor, icraat görmek istiyor. İsteyen herkes Türk Patent ve Marka Kurumu’na müracaat edip, bedelini ödemek kaydıyla, “Dünyanın En Yakışıklı Erkeği” ya da “Dünyanın En Güzel Kadını” sloganını kendi adına tescil ettirebilir. Ancak bu tescilin yapılması bunun doğru olduğu anlamına gelmez sadece o sloganın size ait olduğu anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

“HALK SAHADA ÇALIŞAN YÖNETİCİLER GÖRMEK İSTİYOR”

Andaç şöyle devam etti; “Yerel seçimlerin üzerinden tam 17 ay geçmesine rağmen, maalesef seçimden sonra yetki makamı olan yöneticiler; sokağa veya halkın arasına çıkabilmiş değiller. Yerel Yönetimlerde başarının yolu halk ile iç içe olmaktan geçer. Sanıyorum yönetici arkadaşlar bu önemli hususu gözden kaçırıyorlar”

BU ŞEHİRDE YAŞAYAN HERKESİN GELECEĞİ İPOTEK ALTINA ALINMAKTADIR”

2014 yılında yapılan Yerel Seçimler öncesinde, Kırklareli Belediyesi’nin yaklaşık 12 milyon borcu olduğunu belirten Andaç; “Buna karşılık olarak Otopark hesabında yaklaşık 6 milyon nakit parası vardı. 2019 yılı sonunda söz konusu borcun 148 milyona çıktığı, şu anda ise 170 milyon civarında olduğu belirtiliyor. Şöyle bir örnek verelim. Bir işyeriniz olduğunu var sayalım, bu işyerinizin borcu 2014 yılında 6 milyon iken, bugün 170 milyona çıkmış ise bu işletmenin geleceğini parlak görmeniz mümkün olur mu sizce? Ayrıca bu borçlar oluşurken Belediyeye ait hatırı sayılır gayrimenkullerin satılması da cabası. Şimdi ilgili arkadaşlar katlı otopark ve kapalı pazar yeri, yarım kalmış otogar yaptık diyebilirler. Katlı otoparkın bedeli zaten 2014 yılında nakit olarak hazırdı. Kapalı Pazar Yerine gelince yaklaşık 17 milyon bedelle ihaleye çıktınız, ödemelerini yapamayınca icralık olarak yaklaşık 40 milyona mal ettiniz. Tüm faiz, icra masraflarını da vatandaşın sırtına yüklediniz. Bu da yetmiyormuş gibi eksiklerini tamamlayamadığınız için 2019 Mart ayında açılışını yaptığınız halde, bir yıldan fazla bir süre sonra ancak faaliyete geçirebildiniz. Otogar hakkında ise bir şey söylemek istemiyoruz, çünkü tam bir fiyasko…” dedi.

 

  

Bu haber 860 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter