06 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Non-stop aşk!
Lüleburgaz’da otobüsçülük yapan damat Burak Taş, düğününde otobüsü gelin arabası yaptı. 46 kişilik bir yolcu otobüsünü gelin arabası olarak süsleyen Taş, şoför koltuğuna geçip Çorlu’dan aldığı gelini Lüleburgaz’a getirdi.
Lüleburgaz # 28 Temmuz 2020 Salı 07:22

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’da baba mesleği otobüs şoförlüğünü sürdüren Burak Taş, düğününde 46 kişilik otobüsü gelin arabası yaptı.

Çocukluğundan beri bu mesleğin içinde olan Taş, bir tekstil fabrikasında planlamacı olarak görev yapan Ebru Türkay ile dünya evine girdi.

Düğününde gelin arabasını çok sevdiği otobüslerden birini yapmayı hayal eden Taş, bu hayalini gerçekleştirdi.

46 kişilik bir yolcu otobüsünü gelin arabası olarak süsleyen Taş, yine kendi kullandığı otobüsle kız almak için Çorlu’ya gitti.

Çorlu’dan konvoyla Lüleburgaz’a dönen çift, otobüsle birlikte ilçe turu yaparak Siteler Mahallesi Ayçiçek Sokak’taki damat evinin önüne geldi.

Ara sokaklarda otobüs kullanan damat ve muavin koltuğunda oturan gelini görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Burada alkışlar eşliğinde otobüsten inen gelin ve damat, bir süre davul-zurna eşliğinde oynadıktan sonra tebrikleri kabul etti.

“OTOBÜSÇÜLÜK BABA MESLEĞİMİZ”

Lüleburgaz’da yaşayan Nurtay-Nuran Taş çiftinin çocukları olan damat Burak Taş, otobüsü gelin arabası yapma fikrinin uzun süredir bulunduğunu belirterek; “Otobüsçülük bizim baba mesleğimiz, otobüs kullanmaya babam alıştırdı. Kendimi bildim bileli otobüslerin içindeyim. Bir otobüsü gelin arabası yapmak istemiştim, hayalim gerçek oldu” diye konuştu.

Gelin Ebru Türkay da, Burak Taş’ın otobüsü gelin arabası yapma fikrine sıcak baktığını belirterek; “Fikrine saygı duydum, hevesi varmış. İlginç bir anı oldu” ifadelerini kullandı.

Genç çiftin düğün töreni 26 Temmuz’da İzer Otel’de gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3070 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter