05 Ağustos 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ekmeğini midyeden çıkarıyor!
Lüleburgaz’da yaşayan 16 yaşındaki Tolga Meraklı, küçüklüğünden beri ekmeğini midyeden çıkarıyor. Her gün İstanbul Caddesi’nde “Rüya Midye” isimli tezgahıyla yerini alan Meraklı, dayısı Mümin Karlıdağ ile birlikte içini kendi yaptıkları sıcak midyeleri, midye tutkunlarına servis ediyor. Günde ortalama 300 ile 500 arasında midye sattığını söyleyen Meraklı, “Küçüklükten itibaren ezilmek lazım. Büyüyünce sefasını çekmek istiyorum” diyor.
Lüleburgaz # 27 Temmuz 2020 Pazartesi 07:38

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgazlı Tolga Meraklı ve dayısı Mümin Karlıdağ, denizi olmayan kentte ekmeğini denizden çıkarıyor. Her gün Tekirdağ’dan sertifikalı midyeciden aldıkları midye kabuklarını temizleyerek içini tek tek dolduran Meraklı, midyeden kazandıklarıyla harçlığını çıkarıyor. İstanbul Caddesi’nde Bercadia AVM’nin önünde akşam saatlerinde açtığı tezgahla hatırı sayılır sayıda sabit müşterisi de olan Meraklı, büyüyünce en büyük hayalinin ise futbolcu olmak olduğunu belirtti.

“HARÇLIĞIMI ÇIKARIYORUM”

Yaptığı emek isteyen işle ilgili Görünüm Gazetesi’ne konuşan Meraklı, “Ben 3 yıldır bu işi yapıyorum. Ekmeğimi kazandığım için liseyi açıktan okuyorum. Tezgahın sahibi dayım Mümin Karlıdağ’a destek olmak için yanında çalışmaya başladım. Harçlığımı çıkarıyorum. Günde ortala 300 ile 500 arası midye satıyorum” diye konuştu.

“BÜYÜYÜNCE SEFASINI ÇEKECEĞİM”

Midyeleri dayısıyla kendisinin yaptığını kaydeden Meraklı, “Midyeleri kendimiz yapıyoruz. Kabuğunu alıp içini kendimiz dolduruyoruz. Küçük yaştan beri çalışıyorum. Güzel bir duygu. Küçüklükten itibaren ezilmek lazım. Büyüyünce sefasını çekmek istiyorum. Liseyi en azından bitirmek istiyorum” dedi.

MÜCADELE SABAH BAŞLIYOR

Hayat mücadelesinin sabah saatlerinde başladığını söyleyen Meraklı, “Sabah kalkıyorum. 10 ile 12 arası midyeler geliyor. Onları alıyorum. Evde dolaba koyuyorum. 12 ile 13.00 arası midyeleri işlemeye başlıyoruz. Akşam 17.00 ile 18.00 arası midyeleri sıcak bir şekilde satmaya başlıyorum” dedi. Meraklı son olarak en büyük hayalinin ise futbolcu olmak olduğunu söyledi.

Bu haber 2103 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter