05 Ağustos 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Nikah sayısı 3’te 1 azaldı
Türkiye’nin 10 Mart’tan bu yana koronavirüs salgınıyla mücadelesi devam ederken, salgının evlenecek çiftlere olumsuz etkisi rakamlarla ortaya çıktı. Lüleburgaz’da bu yıl kıyılan nikah sayısı geçtiğimiz yıla oranla yüzde 28 düşüş gösterdi. Bu yıl kıyılan 332 nikahın 149’unun ise normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran’dan bu yana geçen 1.5 aylık süre içerisinde olması dikkat çekti.
Lüleburgaz # 27 Temmuz 2020 Pazartesi 07:38

Tansu Edip GÖKBUDAK

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altında kasıp kavururken, bu durumdan en fazla etkilenenlerden biri de yeni evlenecek çiftler oldu.

Türkiye’de yüz binlerce çift nikah ve düğünlerini ertelerken, nikah sayılarında gözle görülür bir düşüş gerçekleşti. Bu durum Lüleburgaz’da da gözler önüne serilirken, birçok çiftin nikah ve düğünlerini önümüzdeki seneye ertelediği öğrenildi.

3’TE 1 AZALDI

Görünüm Gazetesi’nin Lüleburgaz Belediyesi Evlendirme Memurluğu’ndan aldığı bilgiye göre bu sene 7 aylık süreçte toplam 332 kişi evlendi. Evlenen kişilerin yaklaşık yarısı olan 149 kişi ise 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreciyle 23 Temmuz 2020 tarihleri arasında evlendi.

Geçtiğimiz sene aynı dönemde 183 kişi evlenirken, 7 aylık dönemde de 458 kişinin nikahı kıyılmıştı. Bu rakamlarla birlikte koronavirüs salgını nedeniyle nikah sayısının yüzde 28’lik oranla yaklaşık 3’te 1 azaldığı gözlemlendi.

NİKAHLAR SENEYE SIKIŞTI

Yetkililerden alınan bilgiye göre çok sayıda nikah ve düğünün seneye ertelendiği belirtildi. Önümüzdeki yıl nikah ve düğünlerin hafta içine yığılacağını belirten yetkililer, evlenmek isteyenlerin şimdiden gününü belirlemesi gerektiğini bildirdi.

 

Bu haber 768 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter