05 Ağustos 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Afişlerle meslek lisesine davet
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından il merkezindeki bilbordlara asılan afişlerle öğrenciler Kırklareli Merkez Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni seçmeye davet edildi.
Kırklareli # 27 Temmuz 2020 Pazartesi 07:30

Haber Merkezi

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık, LGS sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrencilerin ve ailelerinin önemli bir tercih aşamasına geldiğini belirterek, öğrencileri Kırklareli Merkez Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni seçmeye davet etti.

KTSO Başkanı Ilık “Diplomanız, mesleğiniz olacak” diyerek yaptı açıklamada; “Öğrencilerimizi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin (ETÜ) işbirliğinde başlatılan program kapsamındaki 81 İl’de bulunan103 Okul içerisinde yer alan Kırklareli Merkez Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih etmeye davet ediyorum. Bu okulları tercih ederek, yerleşecek gençlerimiz aynı zamanda kendilerini uzman olarak yetiştirilecekleri bu süreçte uzmanlık kapısından girmiş olacaklar. Bu okulları tercih edecek kardeşlerimizin diploması, mesleği olacak” dedi.

“ARA ELEMAN DEĞİL ARANAN ELEMAN OLACAKLAR”

Bu kapsamda Kırklareli merkez ilçenin değişik noktalarında yer alan billboardlara öğrencilerin Kırklareli Merkez Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih etmeleri için bilgilerin bulunduğu afişleri astıklarını belirten Ilık; “Kırklareli Merkez Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih edecek gençlerimiz; mezun olduklarında “Ara Eleman” değil, “Aranan Eleman” olacaklar. Bu okullarımızdan mezun olacak gençlerimizin diploması, mesleği olacak. Bununla birlikte geleceğin girişimcileri olacak Yüksek Teknoloji Alanı’nda daha çok icat, daha çok patent çıkartacak gençler yetiştirmek hedefleniyor. 81 İl’deki 103 Okulda; yeni atölyeler ve laboratuvarlar kuruluyor, mevcut olanlar yenileniyor. Tüm Türkiye’ye örnek olacak Ar-Ge ve Tasarım Beceri Atölyeleri faaliyete geçiriliyor. TOBB ETÜ desteğiyle en iyi eğitim içerikleri ve staj sistemini gençler için hazırlanırken, Oda ve Borsaların desteğiyle başarılı öğrencilere burs veriliyor. Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak bir kez daha LGS 2020 Tercih Dönemi’nde gençlerimizi Kırklareli Merkez Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih etmeye, onları uzmanlık kapısına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 524 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter