06 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İYİ Parti’den ‘haber alma özgürlüğü’ vurgusu
Lüleburgaz # 25 Temmuz 2020 Cumartesi 07:46

Çınar TÜRKMEN

İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Yönetimi, basında sansürün kaldırılışının 112’nci yıldönümü dolayısıyla gazetemize ziyarette bulundu.

İYİ Parti İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş ve beraberinde parti yönetiminden Nurcan Balkı,  Arzu Akuç, Mustafa Fidan, Sıtkı Olt, Ozan Akarsu ve Mehmet Reşat Darcan’ın gerçekleştirdiği ziyarette basından sansürün kaldırılışının 112’nci yıldönümü kutlanarak Türk basınının demokrasinin gelişiminde önemli bir rol üstlendiği belirtildi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Nurdan Aksakal Kurtuluş; “Toplumun haber alma özgürlüğünün yerine getirilmesinde en önemli araç olan basının, tarafsız yayıncılık anlayışı ile fedakarca görev yapan çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bu çerçevede görev yapan tüm basın mensuplarına kolaylıklar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurtuluş ayrıca, vahşi bir cinayete kurban giden Pınar Gültekin başta olmak üzere tüm kadına şiddet olaylarını kınayarak; “Türkiye’nin ilk imza attığı İstanbul sözleşmesinin bir takım suiistimaller yüzünden feshini değil, özellikle kadın cinayetlerinin durdurulması adına işlevselliğini ele almalıyız. Her şeyden evvel bir kadın olduğum için kadın cinayetlerinin son bulduğu, kadın haklarının yasalarla güvence altına alındığı mutlu ve huzurlu bir Türkiye’de yaşamayı diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu haber 1401 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter