06 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Bağımsız medyayla kazanan tüm Türkiye olur”
Lüleburgaz # 25 Temmuz 2020 Cumartesi 08:44

Çınar TÜRKMEN

CHP Lüleburgaz İlçe Yönetimi, basında sansürün kaldırılışının 112’nci yıldönümü dolayısıyla gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi.

CHP İlçe Başkanlığı adına yönetim kurulu üyeleri Caner Özberk Konyalı, Nalan Şirin ve Selim Yeşil’in gerçekleştirdiği ziyarette ‘medyanın bağımsız bir dördüncü kuvvet olmasıyla kazananın tüm Türkiye olacağına’ vurgu yapıldı.

CHP ilçe yönetim kurulu üyeleri yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Basında sansürün kaldırılışının 112. yıldönümünde ilçemizde faaliyet gösteren yazılı, görsel ve işitsel basın kuruluşlarımız başta olmak üzere üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı candan kutlarız. Bu çalışmaların sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ‘iletişim özgürlüğü’ ile mümkündür. Şüphesiz ‘iletişim özgürlüğü’ şeffaf yönetim anlayışının da temel yapı taşlarındandır. Ve bugün Türkiye’de 134 gazeteci hapis, yüzlercesi yargı kıskacında, 10 bini aşkın işsiz gazeteci var, iş bulabilenlerin çoğu ise güvencesiz. Medyanın yüzde 95’i ise iktidar kontrolünde. Sansürün kaldırılışının 112. yıl dönümünde sansüre daha fazla maruz kalınan bir dönemden geçtiğimiz şu dönemde gazetecilerimizin üzerindeki baskılar son bulunca, cezaevlerindeki gazetecilerimiz özgür kalınca, medya dördüncü kuvvet olarak işlevini yine yerine getirince kazanan tüm Türkiye olacaktır”

 

 

Bu haber 1059 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter