06 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Sırada 'ikinci bayram' var
DİSK Genel İş Sendikası’nın Lüleburgaz Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş. bünyesindeki sendika temsilcisi seçiminde tek listeyle girilen seçimde belediye şirketindeki 362 kişinin sendika temsilcisi Ercan Karagöbek oldu. Birlik ve beraberlik mesajının verildiği seçim sonrası konuşan Karagöbek; “Şu an seçim bitti. Toplu görüşmeler bayramdan sonra inşallah başlayacak. İlk bayramı yaşadık. Şimdi ikinci bayramı bekliyoruz” dedi.
Lüleburgaz # 25 Temmuz 2020 Cumartesi 07:43

Tansu Edip GÖKBUDAK

DİSK Genel İş Sendikası Lüleburgaz Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş’nin sendika temsilcisi seçimi Lüleburgaz Belediyesi’nin Eski Sanayi Sitesi’nde bulunan Temizlik İşleri Şantiyesi’nde gerçekleştirildi. Perşembe günü saat 10.30’da başlayan oy verme işlemleri 17.00’da sona erdi.

Başta 3 kişinin aday olduğu seçimlerde, birlik ve beraberlik kararı alan sendikalılar, seçime tek listeyle girdi.

362 kişiden 282 kişinin oy kullandığı seçimin sonunda kazanan demokrasi oldu.

TOPLU GÖRÜŞMELERE İŞARET ETTİ

Görünüm Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan sendikanın yeni temsilcisi Ercan Karagöbek, seçimle birlikte ilk bayramı tamamladıklarını, şimdi hedeflerinin ‘ikinci bayram’ olarak nitelemek istedikleri Lüleburgaz Belediyesi ile yapacakları toplu görüşmeler olduğunu söyledi.

Karagöbek, “Demokrasi, birlik ve beraberlik içerisinde geçti seçimlerimiz. Şu an seçim bitti. Toplu görüşmeler bayramdan sonra inşallah başlayacak. İlk bayramı yaşadık. Şimdi ikinci bayramı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL BİR ADIM ATIYORUZ”

Önceki adaylardan Çiğdem Camici ise; “Biz 4 aydan beri bu işteyiz. Her şekilde araştırmamızı yaptık. Düzgün bir kadro kurmaya çalıştık. Kurduk da çok şükür. Başkanlarımıza öncelikle teşekkür ediyoruz. Her şekilde arkamızda olduklarını hissettirdiler. Hepsinden Allah razı olsun. Güzel bir kadro kurduk. Güzel bir adım atıyoruz. Önümüzde 2 yıl süremiz var. 362 kişi bu yola başladık. 362 kişiyle de kısmetse bitireceğiz” şeklinde konuştu. Öte yandan bir diğer önceki aday Volkan Uysal da, “Tek liste çıkılması bizim için onur verici bir şey. Arkadaşlarımızla tek yumruk olduk. Hepimiz birlik içinde olacağız. Güzel şeyler olacağını ümit ediyoruz. Arkadaşlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İŞTE SENDİKA LİSTESİ

DİSK’in gerçekleştirilen seçimle birlikte oluşan yeni sendika şeması şöyle;

İşyeri Temsilciliği

Asil Üye: Ercan Karagöbek, Çiğdem Camici, Volkan Uysal / Yedek Üye: Can Tetik, Ayşe Özdemir, Tayfun Arpakçı

Disiplin Kurulu Asil Üye: Serkan Ergün, Rıdvan Atlılar / Yedek Üye: Yaşar Demirci, Buray Yıldız

Hasar Tespit: Asil Üye: Aytaç Usul, Onur Tokgöz / Yedek Üye: Emre Özkan, Onur Örslü

 

Bu haber 3496 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter