06 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bisiklet taksiler özlenmiş!
Lüleburgaz Belediyesi’nin yaklaşık 2 hafta önce yeniden faaliyete soktuğu bisiklet taksilere vatandaşlar ilgi gösterdi. Engelli, hamile ve 65 yaş üstü vatandaşların resmi kurumlardaki işleri için tamamen ücretsiz olarak faydalandığı bisiklet taksiler 15 günde 372 sefer düzenledi. Yaklaşık 700 kişiyi taşıyan bisiklet taksiler geçtiğimiz yıl bu rakama ancak 6 ayda ulaşmıştı.
Lüleburgaz # 25 Temmuz 2020 Cumartesi 07:34

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz yıllarda fosil yakıt kullanımını azaltmak ve çevreci yatırımlar konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirdiği bisiklet taksilere ilgi her geçen gün arttı. Temmuz ayı başında yeniden faaliyete başlayan bisiklet taksiler, son 15 gün içerisinde toplam 372 sefer yaptı.

KONFORLU VE ÇEVRECİ

Günde ortalama 25 sefer yapan bisiklet taksiler, hem konforlu hem de çevreci bir ulaşım aracı olması nedeniyle vatandaşlar tarafından rağbet görüyor.

Özellikle yaşlı, hamile ve engelli vatandaşların herhangi bir ücret ödemeden faydalandığı bisiklet taksiler, kent merkezinde çalışıyor. Bisiklet taksiler Pazar günleri dışında haftanın 6 günü mesai saatleri içinde faaliyet gösteriyor.

Bu haber 1247 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter