05 Ağustos 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Hiçbir sebep kadının canından değerli değil”
Kırklareli # 25 Temmuz 2020 Cumartesi 07:30

CHP Kırklareli İl Gençlik Kolu Başkanı Vahit Balkan, kadın cinayetlerinin hiçbir gerekçe ile kabul edilemeyeceğini belirtti.

Son olarak Pınar Gültekin’in vahşi bir cinayete kurban gitmesinin ardından yazılı bir açıklama yapan Balkan; “Son yıllarda kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri eğitimli, eğitimsiz, köylü, kentli, genç, yaşlı demeden korkunç bir şekilde, gün be gün artmaktadır. Son 3 yılda binlerce kadınımız, kadın cinayetlerine kurban gitmiştir. Bu cinayetler bireysel olaylar değil, toplumun kadına bakışından kaynaklanan toplumsal bir sorundur. Kadınlar sudan sebeplerle kurban ve hedef haline getirilmektedir. Bir kadının söylediği bir sözden, giydiği bir kıyafetten, ailenin içine düştüğü herhangi bir bunalımdan dolayı kadınlar şiddete maruz kalmaktadır. Kadına yönelik şiddet ve bu cinayetler nedenine bakılmaksızın kesinlikle kabul edilemez” dedi.

Pınar Gültekin'in yaşadıklarının gelinen durumun son örneği olduğunu belirten Balkan şöyle devam etti; “Bu cinayetlerin kurbanı olan kadınlar bu şiddet olaylarının sorumlusu haline getirilmeye çalışılmaktadır. Kadınlar bu şiddet olaylarının mağduru değil, sanki bir suçlusu gibi gösterilmektedir. Kadınların tek suçu, kadın olmaları ve insanca yaşamak istemeleridir. Artık yüksek sesle ve net bir tavırla, hiçbir sebebin bir kadının canından ve can güvenliğinden daha değerli olmadığını, bir kadın cinayeti ile hayatının sonlanamayacağını haykırmalıyız! Bugün burada hep birlikte kararlı ve yüksek bir sesle kadın cinayetlerine dur diyoruz! Hiçbir sebebi gerekçe kabul etmiyoruz! Evde, sokakta, işte, her yerde kadına şiddete dur diyoruz! Mücadelemize kadın cinayetleri son bulana kadar devam edeceğiz. Susmayacağız, söz veriyoruz”.

 

Bu haber 641 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter