06 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Yunuslar’ suçlulara göz açtırmıyor!
Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Motosikletli Yunus Timleri, son bir yılda yaptıkları 18 bin kimlik kontrolünde çeşitli suçlardan aranan 53 zanlıyı yakaladı. 6 kişilik personelden oluşan timler, 7 hırsızlık olayına da suçüstü müdahale etti.
Lüleburgaz # 24 Temmuz 2020 Cuma 07:35

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz’da kurulduğu 2015 yılından beri çok sayıda başarılı operasyona imza atan Yunus Timleri, Lüleburgazlılara güven, suçlulara korku sardı.

Lüleburgaz’ın kent merkezinde görev alan timler, son bir yılda gerçekleştirdiği çok sayıda icraatla birbirinden başarılı işlere imza attı.

Görünüm Gazetesi’nin emniyet kaynaklarından derlediği bilgilere göre 6 personelin görev yaptığı Yunus Timleri, kimi zaman ani ve etkin müdahalelerde başrol oynadı kimi zaman da çok sayıda ağır suçtan aranan zanlıların yakalanmasında etkin rol oynadı.

83 BİN GBT

Emniyet kaynaklarından derlenen bilgilere göre Yunus Timleri son bir yılda tam 83 bin kişiye Genel Bilgi Toplaması (GBT) sorgusu yaparak rekora imza attı. Sadece 6 kişiyle bu büyük başarıya imza atan Yunuslar, bunun yanı sıra bin 890 araç kontrolü gerçekleştirdi. Gerek yayalaştırılmış bölgede gerekse de kent genelinde faaliyetlerine ara vermeyen ekipler, araç ve yaya kontrolünde 53 zanlıyı yakalayarak adli birimlere teslim etti. Bununla da kalmayan ekipler 83 yoklama kaçağını da yakalayarak Askerlik Şubesi’ne gönderdi.

HIRSIZLARA ANINDA MÜDAHALE

Tüm bunların yanı sıra Yunuslar, ilçe merkezinde 7 hırsızlık olayına da suçüstü yaparak zanlıları adli birimlere teslim etti. Yunusların son bir yıldaki diğer icraatları ise şöyle; “2 çalıntı araç yakalanması, 7 suçüstü hırsızlık olayı, 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmesi, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmesi, 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirilmesi, 7 gram uyuşturucu madde ele geçirilmesi”

 

Bu haber 877 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter