05 Ağustos 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Meclis üyesinden ‘çekirdek kabuğu’ tepkisi!
Lüleburgaz Belediye Meclis Üyesi Gülcan Ayışığı, Gençlik Parkı’nda bazı kişilerin yediği çekirdeklerin kabuklarını yere atarak çevre kirliliği yaratmasına tepki gösterdi. Ayışığı, Gençlik Parkı’nda bir bankta yere atılmış yüzlerce çekirdek kabuğunun fotoğrafını sosyal medya hesabından “Her şeyi belediyeden bekleyen halkımız doğrusu çok duyarlı” notuyla paylaştı.
Lüleburgaz # 24 Temmuz 2020 Cuma 07:32

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz Gençlik Parkı’nda bazı kişilerin yediği çekirdeklerin kabuklarını yere atması tepki çekti.

Lüleburgaz Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Gülcan Ayışığı, yaşanan durumu sosyal medya hesabından paylaşıp tepki gösterdi.

Bankın etrafının tamamen çekirdek kabuklarıyla dolu olduğunu gören Ayışığı, bu durumun fotoğrafını çeki, sosyal medya hesabından; “Her şeyi belediyeden bekleyen halkımız doğrusu çok duyarlı” sözleriyle paylaştı.

UYGULANMAYAN YASAK!

Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2020 yılı için hazırladığı tebliğe göre yere çöp atmanın cezası 351 TL olarak belirlendi.

Ancak yere çöp atmak yıllardır yasak ve para cezası olduğu halde, söz konusu yönetmeliğin bir türlü uygulanmaması tepki çekiyor. Vatandaşlar zabıta ekiplerinin söz konusu olaylarda daha fazla denetim yapması gerektiğini belirtiyor.

 

Bu haber 902 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter