06 Ağustos 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“AVM’lere izin var, spora yok”
 Turgutbey Trakya Gençlik Spor Kulübü Antrenörü Kadir Öztürk, amatör futbol kulüplerinin altyapılarının koronavirüs tedbirleri kapsamında hala açılmamasına tepki gösterdi. Öztürk, alışveriş merkezleri gibi insanların topluca bulunduğu pek çok yerin açıldığını hatırlatarak, “AVM’lere izin var spor yapan çocuklara yok. Futbol antrenörleri olarak zor durumdayız.  Beş aydır kimse bize sormuyor ne yiyip içtiğimizi. Spor, sağlıklı insanlar yaratır. Koronavirüs bir tek spor yapan çocuklardan yayılmaz” dedi.
Lüleburgaz # 24 Temmuz 2020 Cuma 07:26

Tansu Edip GÖKBUDAK

Koronavirüs salgınının başladığı ilk günlerde faaliyetleri durdurulan spor takımlarının okul gibi çalışan altyapılarından tepkiler yükselmeye başladı. Virüs öncesi yüzlerce çocuğa hizmet veren altyapı antrenörleri yaklaşık 5 aydır kapalı olmaları nedeniyle ekonomik darboğaza girerken, Turgutbey Trakya Gençlik Spor Kulübü Antrenörü Kadir Öztürk, zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Görünüm Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Öztürk, yetkililere çağrıda bulunarak, sportif faaliyetlerin de bir an önce başlaması gerektiğini söyledi.

“BİR TEK SPOR YAPMAK YASAK”

Öztürk, koronavirüsle normalleşme sürecinde etüt merkezlerine, alışveriş merkezlerine, çocuk parklarına, oyun salonlarına ve daha birçok yere izin verildiğini hatırlatarak, “İnsanların kalabalık bir şekilde iç içe bulunduğu yerlerde yasak yokken, bir tek çocukların spor yapması yasak. Yasak sadece spor yapılarına var. Çocuklar spor yaparsa bu ülkede virüs mü artacak. Hani sosyal devlette herkes eşitti?” diye konuştu.

“İSTEDİKLERİNE KÜREKLE VERİYORLAR”

Sert açıklamalarına devam eden Öztürk, 5 aydır hiçbir kurum ve kuruluşun kendi sorunlarını görmediğini söyleyerek, “Kimse bir çare üretmiyor. Hani tek bir çocuk aç kalmayacak deniyordu. İstediklerine kürekle veriyorlar, istemediklerini görmüyorlar bile. Biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Spor antrenörü olarak bizler kira veriyor, çocuk okutuyoruz. Her kurum deve kuşu gibi kafasını kuma gömmüş, bizi yok sanıyorlar” dedi.  Öztürk, futbol antrenörleri olarak dayanacak güçleri kalmadığını söyleyerek, “İlla ki bir hoca canına mı kıymalı? Bir de bizim TUFAD derneğimiz var. Antrenörlerin derneği çare yerine mazeret üretiyor” diye konuştu.

“BİR KEZ OLSUN ARAMADILAR”

Öztürk son olarak şu ifadeleri kullandı; “Koronavirüsü bir tek çocuklar mı yayacak? Virüs çıktığından beri 5 aydır devletten hiç kimse bizi arayıp sormadı. Bize ‘Sizler ne yapıyorsunuz. Nasıl bir çözüm üretelim’ demediler. Tuzu kuruların umurunda değiliz. Spor antrenörü olmaktan, bize ayrımcılık yapanlardan utanıyorum. Sporu sağlıklı insanlar yaratır. Virüsü bir tek spor yapan çocuklar yaymaz.”

Bu haber 1272 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter