21 Eylül 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz takımı TÜBİTAK’ın yarışmasında
Lüleburgaz BİLSEM takımı, TÜBİTAK’ın düzenlediği Liseler Arası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması’na kabul edildi.
Lüleburgaz # 23 Mayıs 2020 Cumartesi 07:23

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Bilim ve Sanat Merkezi’nin (BİLSEM) takımı, TÜBİTAK’ın düzenlediği Liseler Arası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması’na kabul edildi.

Lüleburgaz BİLSEM takımı olarak yarışmaya ‘Döner Kanat’ kategorisinde başvuran ekip, Türkiye genelinde 289 takım arasına girmiş oldu.

Bu yıl ilk kez ‘Döner Kanat’ ve ‘Sabit Kanat’ kategorilerinde düzenlenecek yarışmanın başvuruları 16 Şubat–30 Nisan 2020 tarihleri arasında yapıldı.

Binlerce lise öğrencisinin takımlarıyla katıldıkları yarışmada başvurularının ön incelemesi tamamlanarak 289 takımın başvurusu kabul edildi.

Başvurusu kabul edilen takımlar, belirtilen tarihler arasında, Tasarım Raporu ve Uçuş Videolarını başvuru sitemine yükleyecekler. Tasarım Raporu değerlendirmesine göre takımlara 6.000 TL İHA Geliştirme Desteği ve Uçuş Videosu değerlendirmesine göre 4.000 TL Katılım Desteği sağlanacak.

Başarılı olan takımlar, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmaya katılmaya hak kazanacaklar.

Yarışmada her bir kategoride birincilere 20.000 TL, ikincilere 15.000 TL ve üçüncülere 10.000 TL ödül verilecek. Ayrıca her bir kategoride TUSAŞ Özel Ödülü olarak 6.000 TL verilecek.

Danışmanlığını Lüleburgaz BİLSEM Müdürü Bünyamin Uslu ve Matematik Öğretmeni Serkan Kahraman'ın yaptığı projede yer alan öğrenciler ise Efe Tunca ve Enes Köşeli.

 

 

Bu haber 1748 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter