01 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Yolu mu sahiplendiler?
Lüleburgaz Hürriyet Mahallesi’nde bir apartmanın sakinlerinin evlerinin önündeki yola park eden otomobil sürücülerine “Arabanızı buraya park etmeyin. Çizerler” demesi pes dedirtti. Vatandaşlar hukuken böyle bir uygulama yapılamamasına karşın apartman sakinlerinin bu davranışına tepki gösterdi.
Lüleburgaz # 23 Mayıs 2020 Cumartesi 08:39

Tansu Edip GÖKBUDAK

Olay geçtiğimiz gün Hürriyet Mahallesi Muhtar Sokak Numara 14’teki bir apartmanın önünde meydana geldi.

Yoğun otopark sorununun yaşandığı bölgede, otomobiline yer bulamayan bir çift, Muhtar Sokak numara 14’ün önündeki boş park yerine park etti.

Yol üzeri olduğu için kamusal alana giren park yerine park eden mahalle sakini çift, numara 14’te yaşayan ismi öğrenilemeyen kadının tehditkar konuşması karşısında şoke oldu.

“ARABANIZI ÇİZERLER”

Kadının, “Otomobilinizi başka yere park edin. Buraya bizim apartman sakinlerimiz park ediyor” şeklindeki uyarısıyla şaşkına dönen çift, “Kanunen böyle bir hakkınız yok. Kamusal alanda yolu kapatmamak kaydıyla park edebiliriz” dedi. Ancak buna rağmen pişkin bir şekilde konuşmaya devam eden kadının, “Arabanızı çizerler ya da sileceklerini kaldırırlar. Arabanıza zarar verirler” şeklindeki sözleri pes dedirtti.

“BU MAGANDALIK SON BULSUN”

Öte yandan vatandaşlar bu durumun sadece Hürriyet Mahallesi’nde yaşanmadığını, ilçenin hemen hemen bütün sokaklarında yaşandığını belirterek, yetkililere otopark magandalarına karşı denetimlerini sıklaştırma çağrısında bulundu.

Bu haber 3054 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter