26 Ocak 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Yasak bu gece başlıyor!
Lüleburgaz # 22 Mayıs 2020 Cuma 07:40

81 ilde 4 gün sürecek sokağa çıkma yasağı, bu gece saatler 00:00’ı gösterdiğinde başlayacak.

Market, bakkal, manav, yufkacı, kasap ve kuruyemişçiler sokağa çıkma yasağının ilk gününde (23 Mayıs Cumartesi)saat 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak.

Sokağa çıkma yasağının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla akaryakıt istasyonu ve lastik tamircileri de açık olacak işyerleri arasında bulunuyor.

23 Mayıs Cumartesi 00:00’da başlayarak 24-25-26 Mayıs’ta sürecek olan sokağa çıkma yasağı süresince, kura ile belirlenecek olan akaryakıt istasyonları ile lastik tamircileri açık olacak.

İllerde Valilikler ilçelerde Kaymakamlıklar tarafından yerleşim merkezleri için her 50 bin nüfusa 1 adet ve il sınırları içinden geçen şehirlerarası karayolu ve varsa otoyol üzerinde her 50 kilometre için 1 adet olmak üzere belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircileri kura yöntemi ile belirlendi.

Buna göre Lüleburgaz’da 4 günlük yasak süresince her gün 3 akaryakıt istasyonu nöbetçi olacak.

Yine, yasak süresince her gün 3 zirai ilaç ve gübre bayisi ile oto lastik firması nöbetçi olacak,  akaryakıt pompası bulunan kooperatifler de her gün açık olacak.

Nöbetçi akaryakıt istasyonlarının marketleri açık olacak.

Öte yandan, Kırklareli İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca serbest eczacıların mesai saatleri 08.30-18.00 olarak yeni normale göre düzenlenmesine karar verilirken, sokağa çıkma kısıtlaması göz önüne alınarak Arife Günü ve Bayram Günleri tüm ilçelerde sadece nöbetçi eczaneler hizmet sunacak.

 

 

Bu haber 3310 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter