31 Mayıs 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Yüksek gerilime sıfır’ çocuk parkı!
Lüleburgaz Gençlik Mahallesi’nde bir süre önce yapılan çocuk parkının, yüksek gerilim hattı direğine 15 metre mesafede olması ve parkla direk arasında herhangi bir önlem bulunmaması üzücü bir olaya davetiye çıkarıyor. Çocukların, salgın dolayısıyla belli günlerde dışarı çıktıklarında uğrak yerlerinden biri olan parkın önlem alınıncaya kadar kapatılması talep edildi.
Lüleburgaz # 21 Mayıs 2020 Perşembe 07:46

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’da yaşayan İsmet Yavuz, Gençlik Mahallesi Eski İstasyon Caddesi’nde kamyon garajının yanında bir süre önce yapılan çocuk parkının yüksek gerilim hattı direğine 15 metre mesafede olmasına rağmen herhangi bir önlem alınmadığını belirterek belediyeye dilekçe ile başvuruda bulundu.

Eski İstasyon Caddesi ile Selami Şaşmaz Caddesi’nin kesişiminde yer alan parkın bir süre önce tamamlandığını ve çocukların koronavirüs salgını döneminde izinli oldukları günlerde sokağa çıkarak bu parkı kullandıklarını belirten Yavuz, park ile yüksek gerilim hattı direği arasındaki mesafeye dikkat çekti.

Yavuz, çocuklar top oynarken topun elektrik direğinin yakınına kaçması halinde bile tehlike yaşanacağını öne sürdü.

ÖNLEM ALINANA KADAR KAPANSIN!

Parkın tüm aletlerinin monte edilmiş ve kullanıma hazır olduğu halde elektrik direği ile park arasına çocukların geçişini engelleyecek bir engel konulmadığını belirten Yavuz, önlemler alınıncaya kadar parkın hizmete kapatılmasını talep etti.

İsmet Yavuz parktan çektiği fotoğraflara da yer verdiği dilekçeyi Lüleburgaz Belediyesi’ne teslim etti.

Yavuz dilekçesinde; “Belediyeniz sınırları içerisinde yer alan ve görece yeni yapılıp hizmete açılan çocuk parkının hemen bitişiğinden yüksek gerilim hattı geçmektedir. Park ile hattın geçtiği en yakın direğin arasında yaklaşık 15 metre kadar mesafe yer almakta olup, parktan bahsi edilen elektrik direğine ulaşımın engellenmesi adına hiçbir önlemin alınmamış olduğu görülmektedir. Hatta, parkın caddeye bakan kısmına çit çekilmiş olmasına rağmen, elektrik direğinin bulunduğu tarlaya ve iki yana bakan kısımlar çitten yoksundur. Bu konuda gerekli önlemlerin alınmasını, önlemler alınıncaya kadar parkın hizmete kapatılmasını, yapılacak işlemler ve alınacak önlemler hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesini talep ederim” ifadelerine yer verdi.

 

 

Bu haber 4090 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter