01 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Artık dışarı çıkabilecek!
“Parka gideceğim, kahveye çıkacağım”
Lüleburgaz # 21 Mayıs 2020 Perşembe 07:45


Lüleburgaz İnönü Mahallesi’nde kemik ve kas erimesi nedeniyle yaklaşık 5 yıldır yatağa mahkum olan Halil Öz’ün (70) hayalini isimsiz bir kahraman gerçekleştirdi. İsminin ve kimliğinin açıklanmasını istemeyen hayırsever, Öz’e akülü sandalye hediye etti. Görünüm Gazetesi’nin haberi sonrası tekerlekli sandalyesine kavuşan Halil Öz; “Yasak bitince mutluluğuma kavuşacağım. Parka gideceğim. Kahveye doğru çıkacağım. Sizin sayenizde birkaç arkadaş göreceğim” dedi.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Görünüm Gazetesi’nin Nisan ayında gündeme getirdiği, 5 yıldır kas ve kemik erimesi hastalığıyla mücadele eden ve son 3 yıldır yatağa mahkum bir şekilde yaşamını süren Halil Öz, çok istediği tekerlekli akülü sandalyesine kavuştu.

Evinin salonundan başka odaya bile geçemeyen Öz’ün sesini duyan isimsiz bir kahraman, yaşlı adamın ihtiyaçlarını birebir karşılayan tekerlekli akülü sandalye aldı.

MUHTAR SÜRPRİZ YAPTI

Uzun yıllardır tekerlekli sandalyeye binip göremediği arkadaşlarını görmek isteyen Halil Öz’ün durumunu Görünüm Gazetesi’ne duyuran mahalle muhtarı Emre Erbaş ise yaşlı adama sürpriz yaptı. Tekerlekli sandalyenin alındığını söylemeyen Erbaş, Öz’ün kapısını çalarak akülü sandalyeyle sürprizi gerçekleştirdi. Öz’ün hayatında yaşadığı bu en mutlu anlara ise Görünüm Gazetesi tanıklık etti.

“PARKA, KAHVEYE ÇIKACAĞIM”

Tekerlekli sandalye sürpriziyle oldukça şaşıran Halil Öz, duygularını Görünüm Gazetesi’ne anlattı. Hayalini kurduğu tekerlekli sandalyeye oturan ve onu kullanmaya başlayan Öz ilk yapacağı işin kısıtlamalar kalktığında parka ve kahveye gitmek olduğunu söyledi.

Öz; “Çok mutluyum. Sizden Allah bin kere razı olsun. Gönderenden, getirenden razı olsun. Yasak bitince mutluluğuma kavuşacağım. Parka gideceğim. Kahveye doğru çıkacağım. Sizin sayenizde birkaç arkadaş göreceğim” diye konuştu.

“ÜÇ SENEDİR MUTFAK DAHİ GÖRMEDİM”

Öz, 5 yıldır bu hastalıkla mücadele ettiğini, son 3 yıldır da yatağa mahkum olduğunu söyleyerek, “Üç sene oldu yatağa mahkumum. Üç senedir mutfak ve balkon görmedim. İlk yapacağım iş sabah kahvaltıyı yaptım mı arabama bineceğim. Arabamda bütün gün oturacağım. Balkona, mutfağa çıkacağım. Çıkacağım da çıkacağım” ifadelerini kullandı.

ARTIK DIŞARI ÇIKABİLECEK

Öz’ün bu zorlu sürecinde yanından bir an olsun ayrılmayan 54 yıllık hayat arkadaşı Semra Öz de, “Artık dışarıda hava alabilecek. İki iç arkadaşını görür. Kaç senedir dışarı çıkamıyor. Çok iyi oldu bizim için. Allah yardım edenlere sağlık versin” dedi.

“HAYIRSEVERE SONSUZ TEŞEKKÜRLER”

Öz’ün durumunu Görünüm Gazetesi’ne aktararak yaşanan dramı gözler önüne seren muhtar Emre Erbaş, Öz’e yardım eli uzatan isimsiz hayırsevere teşekkür etti.

Erbaş;  “Yardım çağrımızdan sonra bu konuda yardım etmek isteyen vatandaşlarımız bizlere ulaştılar. Onlardan birine sonsuz teşekkür ediyoruz. Kendisi hemen bu konuda yardımcı olacağını belirtip sandalyemizi aldı. Halil amca için çok mutluyuz. Yıllardır duvara bakıyordu. Kendisinin sözleri budur. Bundan sonra bizler de dışarı çıkmasında yardımcı olacağız” diye konuştu.

Bu haber 3940 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter