01 Ekim 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Tepsi bitti ‘kutu’ geldi!
Ramazan Bayramı’nda koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı bayramın vazgeçilmesi olan baklava siparişlerinin boyutunu etkilerken Ömür Pastanesi’nde “tatlı” telaş başladı. Pastanenin işletmecilerinden Harun Aktürk, “Bu sene sipariş şekli değişti. İnsanlar evde kalacağı için tepsi yerine paketle 1’er, 2’şer kiloluk siparişler veriyor” dedi.
Lüleburgaz # 21 Mayıs 2020 Perşembe 07:35

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz’da 81 ille eş zamanlı olarak uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesi bayram hareketliliği hız kazandı. Bayramı evlerinde yalnız geçirecek olan vatandaşlar, bayram şekerinin yanı sıra baklava gibi tatlı geleneğini de yaşatmak için Ömür Pastanesi’nin yolunu tuttu. Çok sayıda vatandaş bayram öncesinde tatlı siparişlerini verirken, bu seneki tedbirler nedeniyle siparişlerin şeklinin değiştiği ortaya çıktı.

“TÜKETEBİLECEKLERİ KADAR ALIYORLAR”

Bayram hareketliliğinin yoğun olarak yaşandığı Ömür Pastanesi’nde de “tatlı” telaş arttı. Cumartesi günü itibariyle uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesinde vatandaşların akın ettiği Ömür Pastanesi’nde siparişler birer birer defterlere yazılırken Harun Aktürk Görünüm Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

Aktürk, bu sene sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sipariş şeklinin değiştiğini söyleyerek, “Geçmiş yıllarda tepsiyle sipariş verilirken şimdi paketle sipariş verilmeye başlandı. Bayramda 4 günlük sokağa çıkma yasağı olduğu için paket alacaklar. Geliş gidiş olmadığı için evlerinde tüketebilecekleri kadar sipariş veriyor” dedi.

CUMA GÜNÜ DAĞITILACAK

Aktürk vatandaşların genellikle 1 ya da 2’şer kiloluk tatlı siparişleri verdiğini söyleyerek, sipariş teslimatının Cuma günü gerçekleşeceğini belirtti. Aktürk, “Tepsiyle en fazla 15 tepsi baklava siparişi var. Sipariş vermek isteyenler en geç Perşembe günü sipariş vermeli. Tatlıları Cuma günü dağıtacağız” dedi. Öte yandan Aktürk, bayram öncesinde en fazla rağbet gören tatlıların baklava, tulumba, revani ve şekerpare olduğunu söyledi.

Bu haber 1317 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter