21 Eylül 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Virüs paket servisi 3’e katladı
Lüleburgaz’da koronavirüs salgını sonrası paket servise olan ilgi en az 3 kat arttı. İşletmeler paket servislere yetişmek için motosikletli kurye sayısını artırdı. Salgının hemen öncesi faaliyete girerek kendini bir anda paket servisin içinde bulan Muka Kafe’nin sahibi Mustafa Gökmen Muka da paket servise yöneldiklerini söyleyerek, “Siparişlerimizin yüzde 85’i paket servis oluyor. . İnsanlar genel olarak “gel al” yapmak istemiyor. Bir telefon kadar yakınız” dedi.
Lüleburgaz # 21 Mayıs 2020 Perşembe 07:35

Tansu Edip GÖKBUDAK

Koronavirüs salgını insanların yeme-içme alışkanlıklarını da değiştirdi. Evlerinden çıkamayan ya da başka insanlarla temas kurmak istemeyen vatandaşlar, özellikle gıda siparişlerinde paket servise yöneldi. Vatandaşların salgın döneminde yoğun bir şekilde paket servise yönelmesi sonucu motosikletli kuryelere olan ilgi artarken, gıda işletmecileri de çalışma şekillerini virüse göre şekillendirmeye başladı. Koronavirüse uyum sağlayarak paket servise ağırlık veren işletmelerden biri de Muka Kafe oldu. Salgının hemen öncesi Kocasinan İlkokulu karşısında açılan ve yoğun ilgi gören Muka Kafe, bu süreçte hızlı karar alarak paket servise döndü.

TALEPLER ARTINCA…

Süreçle ilgili Görünüm Gazetesi’ne konuşan Mustafa Gökmen Muka, koronavirüs salgınının her işletme olduğu gibi kendilerini de etkilediğini söyledi. Bu doğrultuda önlemlerini aldıklarını söyleyen Muka, Lüleburgazlıların paket servis talebi artınca broşür bastırmaya karar verdiklerini kaydetti. Muka, “Paket servis çok fazla artış gösterdi. İnsanlar paket servisi tercih ediyor. Zaten işletmelerde oturmak yasak. Biz de yeni olduğumuz için kendimizi bir anda paket servisin içinde bulduk. Önce kısa süreli afallamaya girdik. Talepler artınca broşür bastırdık. Broşür bastırdıktan sonra paket servisimiz arttı” diye konuştu.

YÜZDE 85’İ PAKET SERVİS

Koronavirüs tedbirleri kapsamında işletmede oturmanın yasak olduğunu söyleyen Muka, paket servisin 3 kat arttığını söyledi. Muka, “Bu doğrultuda biz de Lüleburgaz ilçe merkezinde paket servisimizi gerçekleştiriyoruz. Uzak noktalara belli bir fiyat kotamız var. Ama onun dışında Kocasinan Mahallesi civarında ve İstanbul Caddesi etrafındaki esnafa fiyat kotamız bulunmuyor. Siparişlerimizin yüzde 85’ini paket servis oluşturuyor. İnsanlar genel olarak “gel al” yapmak istemiyor. Bir telefon kadar yakınız” dedi.

EVLERE KAHVALTI TABAĞI

Muka, vatandaşın işletmelerinde bulunan her yiyecek ürününü sipariş verebileceğini söyleyerek, evlere kahvaltı tabağı söyleyenin bile olduğunu belirtti. Muka, “Fiyatlarımız iyi. Akıtma yapıyoruz, tost yapıyoruz, hamburgerimiz var. Bunun yanı sıra işyerlerine en az 4 kişi sayıya ulaştıklarında tabldot yemek çıkarıyoruz. Bununla birlikte kahvaltı tabağı da gönderiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber 448 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter