31 Mayıs 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Misafir olmasa da bayram şekeri var
Lüleburgaz’ın ünü kuruyemişçilerinden Paluza Kuruyemiş Ramazan Bayramı öncesinde tezgahlarını bayram şekerleriyle doldurdu. Firma sorumlusu Serkan Paluza bayramda uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma yasağına rağmen insanların geleneklerini yaşattığını söyleyerek; “Şu an bayram şekeri satışları iyi gidiyor. Lüleburgazlılar evlerinden çıkamayacak olsalar da bayram şekeri geleneğini yaşatıyor” dedi.
Lüleburgaz # 21 Mayıs 2020 Perşembe 07:34

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz İstanbul Caddesi’nde uzun yıllardır faaliyet gösteren Paluza Kuruyemiş, Ramazan Bayramı kapsamında bayram şekerlerini getirdi. Tezgahlarını çeşit çeşit bayram şekerleriyle dolduran Paluza’da Ramazan Bayramı öncesinde yoğunluk yaşanıyor. Bayramın İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması içinde geçecek olmasına rağmen vatandaşların bayram geleneğini yaşatmaya çalıştığı görüldü.

“GELENEĞİ YAŞATMAK İÇİN ALIYORLAR”

Sokağa çıkma kısıtlamasının bayram şekere olan talebi çok az etkilediğini söyleyen Serkan Paluza, “İnsanlar yine de geleneği yaşatmak için bayram şekerini alıyor. Satışlarımız yavaş yavaş artıyor. Lüleburgazlılara şeker tadında bir bayram geçirmesini diliyorum” dedi. Öte yandan Paluza, şeker fiyatlarının 20 TL ile 70 TL arasında değiştiğini sözlerine ekledi.

Bu haber 246 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter