30 Eylül 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Bağımsızlık ateşi’ yandı
Lüleburgaz’da her yıl 18 Mayıs’ta gerçekleşen bağımsızlık yürüyüşü ve bağımsızlık ateşinin yakılması etkinliği bu yıl da gerçekleştirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sadece Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve kurmaylarının katıldığı etkinlikte bağımsızlık ateşi havai fişekler eşliğinde yakıldı.
Lüleburgaz # 20 Mayıs 2020 Çarşamba 07:46

Tansu Edip GÖKBUDAK-Çınar TÜRKMEN

Koronavirüs salgını Lüleburgaz’da 19 Mayıs kutlamalarına engel olamadı.

Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgazlıların bu yıl evlerinde kutlamak zorunda kaldığı 19 Mayıs kutlamalarını bu yıl internet üzerinden yayınladığı etkinliklerle gerçekleştirirken, her yıl Edirne Bayırı’nda yakılan bağımsızlık ateşini bu yıl da yaktı.

SOSYAL MESAFELİ VE MASKELİ YÜRÜYÜŞ

Saat 22.00’deki etkinlik kapsamında yürüyüş Diş Hastanesi kavşağından başladı.

En önde Atatürk portresini ve Türk Bayrağı’nı taşıyan gençlerin ardında Gerenli, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri yüzlerinde maske, ellerinde meşalelerle sosyal mesafe kuralına uyarak yürüdü.

SİRENLERLE EŞLİK ETTİLER

Öte yandan grup Edirne Bayırı Mevkii’nde Medikent Hastanesi’nin önünden geçerken, hastanenin sağlık görevlileri ambulanstan çaldıkları sirenlerle bağımsızlık yürüyüşüne destek verdi.

Hastaneye gelen vatandaşların da büyük sevgi gösterisinde bulunduğu yürüyüş Edirne Bayırı’nda bağımsızlık ateşinin yakılmasıyla sona erdi.

“SONSUZA DEK YANACAK”

Ateşin yakılmasından önce konuşma yapan belediye başkanı Gerenli; "Diğer taraftan da birlik ve beraberliğimizi sağlayan, bizi biz yapan ulusal bayramlarımızı da coşkuyla kutluyoruz. Lüleburgaz halkı olarak ulusal kurtuluş mücadelemizin başlangıcını kutlamaktan mutluyuz. Bağımsızlık ateşi Lüleburgaz'da ve yurdumuzda sonsuza dek yanacak" dedi. 

Gerenli’nin konuşmalarının ardından bağımsızlık ateşi havai fişekler eşliğinde büyük bir coşkuyla yakıldı.

Bu haber 1207 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter