31 Mayıs 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Buruk ama gururla
Lüleburgaz’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri koronavirüs gölgesinde geçti. Sadece devlet erkanı ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı törenler maske ve sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Lüleburgaz İlçe Müdürü Tuncay Akgöl’ün Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.
Lüleburgaz # 20 Mayıs 2020 Çarşamba 07:44

Tansu Edip GÖKBUDAK

Her yıl büyük bir coşkuya sahne olan, binlerce Lüleburgazlının akın ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl buruk kutlandı.

Binlerce Lüleburgazlının koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde olduğu dönemde törenler sadece devlet erkanı ve siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Dün saat 11.00’da gerçekleştirilen törene Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz Garnizon Komutanı Çetin Sucu, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sami Saçkan, Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca, kurum müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Gençlik ve Spor Lüleburgaz İlçe Müdürü Tuncay Akgöl’ün Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başlayan törende katılımcıların sosyal mesafe ve maske kuralına uyduğu görüldü.

Aralarında 1.5 metre boşluk bırakan katılımcılar, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı okudu. Buruk bir şekilde geçen törenin ardından katılımcılar Atatürk Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Bu haber 914 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter