26 Mayıs 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Babaeski’de temassız numune alma dönemi!
Lüleburgaz # 10 Nisan 2020 Cuma 07:37

Metin KARAKUŞ

Babaeski Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Azatçam, yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgın hastalığına karşı alınan tedbirler kapsamında numune alma kabinlerinin hastanede kullanılmaya başlandığını söyledi.

Virüse karşı önlem almak amacıyla Babaeski Devlet Hastanesi’nde de personelin virüsten korunması için, biyolojik örnek alma kabini kullanmaya başlanıldı.

Başhekimi Dr. Hakan Azatçam, yaptığı açıklamada; “Örnek alma kabini numune alan sağlık çalışanını Covid-19 risklerinden korumak ve hasta güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Hasta veya virüs şüphesi olan kişi, bu kabine girdiği zaman izole edilmiş delikleri sayesinde, temas olmaksızın örnek alıyoruz. Bu sayede hem sağlık çalışanı hem de kabine giren kişinin, virüsten etkilenmesini en aza indirmiş oluyoruz. Kabin her kullanımda dezenfekte edilerek, bir sonraki hastanın kullanımına hazır hale getiriliyor. Hastalara daha iyi hizmet verebilmek için sağlık çalışanları 7 gün 24 çalışıyor. Tabii en iyi korunma yöntemi mecbur kalmadıkça evden dışarı çıkmamaktır.” dedi.

 

Bu haber 1354 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter