26 Mayıs 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Babaeski’nin ‘siperlik’ gönüllüleri!
Lüleburgaz # 10 Nisan 2020 Cuma 07:37

Metin KARAKUŞ

Kırklareli ve Babaeski İlçe Gençlik Merkezleri’nde görevli gençlik liderleri ve gönüllüler, yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgın hastalığı nedeniyle günde 500 adet yüz koruyucu “siperlik maske” üretiyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sağladığı olanaklar ile üretim yapan gençlik liderleri ile gönüllüler, üretmiş oldukları siperlik maskeleri il merkez ve ilçelerinde görevli sağlık personellerine ve Vefa Sosyal Destek Grupları il ve İlçe Koordinatörlüklerine dağıtıyor.

Yüz koruyucu siperlik maske üretimine geçen gençlik liderleri kendi aralarında görev bölümü yaparak sosyal mesafenin korunması şartıyla gerekli tüm önlemleri alarak işe başlıyorlar.

Kimi yüz koruyucu siperliğin plastik aksamını yaparken, kimi de birleştirme işlemi yapıyor.

Gönüllüler günde ortalama 500 adet siperlik maske üretiyor.

“TÜM KURUMLARIMIZLA SEFERBERİZ”

Babaeski Gençlik Merkezi Müdürü Erhan Öztürk, salgının yayılma hızının önüne geçilmesi noktasında devletin tüm kurumlarıyla seferber olduğunu belirtti.

Coronavirüs’e karşı büyük bir mücadele veren sağlık çalışanlarına destek olmak için Gençlik ve Spor Bakanlığının öncülüğünde başlatılan çalışmayla Gençlik Merkezlerinde üretilen korumalı maskeler ile destek verdiklerini belirten Öztürk, Gençlik Merkezi çalışanları ile gönüllü gençlerin örnek bir davranış sergilediklerini söyledi.

Öztürk ayrıca, şu ana kadar yaklaşık 2500 maske ürettiklerini ve bunların merkezde, Demirköy, Pınarhisar, Babaeski ilçelerinde sağlık çalışanlarına ve Vefa Sosyal Destek Gruplarında görevli personellere teslim edildiğini belirtti. 

Bu haber 945 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter