26 Mayıs 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Belediyeden dolandırıcılık uyarısı!
“Fabrikatörlerden para istediler”
Lüleburgaz # 10 Nisan 2020 Cuma 07:35

Lüleburgaz’da kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin, ilçe genelindeki fabrikaların sahiplerini Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli adına arayarak koronavirüs önlemleri kapsamında para istediği öğrenildi. Olay, fabrika sahiplerinin belediyeyi aramasıyla ortaya çıkarken belediye tarafından yapılan açıklamada Gerenli’nin adını kullanarak para isteyenlere itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

Tansu Edip GÖKBUDAK

Lüleburgaz’da belediye ile birlikte çok sayıda vatandaş koronavirüse karşı birlik ve dayanışma içerisinde olurken, bu dayanışmayı fırsata dönüştürmek isteyen dolandırıcılar ortaya çıktı. Olay, kimliği henüz belli olmayan bir dolandırıcının ilçenin ekonomisine katkı sunan fabrikaların sahiplerinden Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli adına para istemesiyle ortaya çıktı.

“SİZE İHTİYACIMIZ VAR”

Son günlerde ilçenin dört bir yanında ortaya çıkan yardım kampanyalarından nemalanmak isteyen dolandırıcıların aradıkları fabrika sahiplerine kendilerini Murat Gerenli olarak tanıtarak, “Lüleburgaz Belediyemizin ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza daha iyi hizmet edebilmesi için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Eğer siz de Lüleburgaz için destek olursanız size göndereceğimiz hesap numaralarına bağışta bulunabilirsiniz” dediği öğrenildi.

TESADÜFEN ORTAYA ÇIKTI

Olayın tesadüfen bir fabrika yöneticisinin belediyeyi aramasıyla ortaya çıkması üzerine Lüleburgaz Belediyesi duyuru yayınladı.  Yayınlanan duyuruda şu ifadeler yer aldı; “Belediyemizin ya da Belediye Başkanımız Murat Gerenli’nin adını kullanarak yardım adı altında maddi talepte bulunan kişilere kesinlikle itibar etmemeniz, art niyetli bu kişilere karşı duyarlı olmanız ve gecikmeden emniyet güçlerimize bildirimde bulunmanız önemle rica olunur.”

 

Bu haber 624 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter