26 Mayıs 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Sosyal medyada ‘duygu sömürüsü’ uyarısı
Lüleburgaz # 10 Nisan 2020 Cuma 07:34

Kırklareli Valiliği, sosyal medyada yayımlanan bazı asılsız paylaşımlarla ilgili açıklama yaptı. 

Açıklamada, küresel bir salgın haline gelen ve dünyada hızla yayılan koronavirüs (Kovid-19) salgının yaşandığı bu dönemde, asılsız, insanların yardım duygularını zedelemek amacıyla paylaşımlar yapan kişilere yönelik kanuni yaptırım uygulanması için çalışmalar yapıldığı belirtildi.

Bu kapsamda yapılan araştırma ve incelemelerde sosyal medyada, "Vize ilçesinde bir evde çıkan yangın sonucu 7 aylık bebeğiyle bir annenin yakınlarının yanında yaşadığı ve ihtiyaçları" yönündeki paylaşımların doğruyu yansıtmadığı kaydedildi.

Açıklamada, yangının ardından ailenin evinin tamir ettirilerek, yanan eşyalarının yerine yenilerinin alındığı ifade edildi.

Sosyal paylaşım sitelerindeki fotoğrafların eski olduğunun anlaşıldığı aktarılan açıklamada, "Bu zor günlerde lütfen gerçeği yansıtmayan paylaşımlardan uzak duralım. Gerçek ihtiyaç sahiplerimizin haklarına girmeyelim." ifadeleri kullanıldı.  

Açıklamada, Kırklareli Valiliğince doğru bilgilerin paylaşılması ve vatandaşların tepki göstermesi üzerine asılsız paylaşımın kaldırıldığı bildirildi. 

AA

Bu haber 639 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter