31 Mayıs 2020 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz'da maske dayanışması!
Maskelerin ücretsiz olarak dağıtılacağının açıklanmasının ardından devlete destek vermek isteyen çok sayıda Lüleburgazlı maske üretmeye başladı. Bir yandan atölyeye dönüştürülen LYKA’da gönüllü kadınlar günde binlerce maske üretirken diğer yandan Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi sağlık personeli için maske üretmeye başladı.
Lüleburgaz # 09 Nisan 2020 Perşembe 11:32

Tansu Edip GÖKBUDAK

S.S. Kadın Akademisi Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi üyesi kadınlar kendileri için dikiş atölyesine dönüştürülen Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde Lüleburgazlılar için ücretsiz maske üretmeye başladı. Öte yandan Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Arslan ve beraberindeki personel de sağlık çalışanları için maske üretmeye başladı.

HER KURUM DESTEK VERİYOR

Toplu bulunulan alanlarda, işyerlerinde, marketlerde ve pazaryerlerinde maske takma zorunluluğunun ardından vatandaşın maske sıkıntısı çekmemesi için Lüleburgazlı kadınlar harekete geçti. S.S. Kadın Akademisi Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi öncülüğünde Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde bir araya gelen gönüllü kadınlar, maske dikmeye başladılar.

Lüleburgazlılar için dikiş atölyesine dönüştürülen LYKA’nın bir bölümünde fiziksel mesafe  kurallarına uygun şekilde maske dikmeye başlayan cefakar kadınlar, günde bin adet maske üreterek, maskeleri belediye personeline teslim ediyor. Maskeler toplu taşımayı kullanan, pazaryerine gelen ve belediye hizmet binasına gelen vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YANINDALAR

Öte yandan Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi de, 85 koronavirüs vakasının görüldüğü il genelinde kahramanca en ön safta çalışan sağlık çalışanlarına maske üretmeye başladı. Halk Eğitim Merkezi İzzet Arslan’ın da iş başına geçtiği atölyede üretilen çok sayıda maske sağlık personellerine ulaştırılmaya başlandı.

Bu haber 3855 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter