27 Mayıs 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bu hastalığın da tedavisi yok!
Lüleburgaz’da çok sayıda cadde ve sokak aralarında yerlere gelişigüzel bir şekilde atılmış tek kullanımlık eldivenler ve maskeler toplum sağlığı için büyük risk oluşturuyor. Toplum sağlığını hiçe sayan kişiler büyük tepki çekiyor.
Kırklareli # 07 Nisan 2020 Salı 12:04

Tansu Edip GÖKBUDAK

Koronavirüs salgını karşısında vatandaşların aldığı “eldivenli” önem virüsün yayılmasında en önemli etken olacak.

Lüleburgaz’ın pek çok farklı noktasında duyarsız onlarca vatandaşın attığı eldivenler büyük sorun oluşturmaya başladı. Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında takılan eldivenlerin çöp kutusu yerine yere atılması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

TEMİZLİKÇİLER RİSK ALTINDA

Toplum sağlığını hiçe sayan duyarsız vatandaşlar tarafından yere atılan eldiven ve maskeler virüsün yayılması konusunda büyük etken olurken, eldivenleri her gün atıldıkları yerlerden toplayan temizlik görevlileri büyük risk altında. Görevliler, eldivenleri faraşla dahi olsa almak istemediklerini belirterek vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti.

“YERE DEĞİL ÇÖPE ATIN”

Öte yandan Lüleburgaz Belediyesi de yaşanan sosyal sorunla ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı. Belediyeden yapılan paylaşımlarda eldivenlerin yere değil çöpe atılması gerektiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı; “Koronavirüse karşı kullanılan eldiven ve maskeler sokağa atıldığında toplum sağlığı için büyük risk oluşturuyor. Lütfen eldivenleri çöp kutusuna atalım.”

 

 

Bu haber 6164 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter